nauka_g

Odwiedziny w UniwersyteckimMiasteczku Naukowym

20 września uczniowie bielskiego Open Space odwiedzili Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe – inicjatywę zapoczątkowaną przez Uniwersytet Otwarty (w Uniwersytecie Śląskim). Jest to projekt mający na celu rozszerzenie wiedzy uczniów w różnych kierunkach związanych z nauką.

Braliśmy udział w wykładach na temat biologii oraz fizyki prowadzonych przez doktorów i wykładowców Uniwersytetu Śląskiego. Mieliśmy okazję wysłuchać bardzo ciekawych prezentacji między innymi o  pasożytach, genetyce czy falach. Ponadto uczestniczyliśmy w doświadczeniach, które lepiej pomogły nam zrozumieć przedstawione tematy oraz przybliżyć poznane zjawiska. Prowadzący byli bardzo otwarci na nasze pytania i chętnie udzielali na nie odpowiedzi.

Wykłady niezależnie od tematu i zainteresowań słuchaczy okazały się bardzo przystępne i wzbudziły ciekawość wszystkich uczestników spotkania. Wróciliśmy zainspirowani i pełni energii do dalszej pracy! 

Udostępnij