nospr

Odwiedziny w NOSPR Katowice

20 lutego 2020 bielski LED (wzbogacony o gości z innych LED-ów i rodzeństwo jednej z uczestniczek :)) spotkał się w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Mieliśmy okazję wejść od zaplecza na salę koncertową i uczestniczyć w próbie. Było to bardzo ciekawe przeżycie, choćby ze względu na to, że muzycy byli w codziennych ubraniach, mogliśmy też wysłuchać uwag dyrygenta. Niezwykłe było też doświadczenie zupełnej ciszy w tym cudownym akustycznie (i estetycznie ;)) miejscu. 

Po wysłuchaniu koncertu udaliśmy się do sali kameralnej, gdzie oprowadzająca nas pani Ania odpowiadała na nasze pytania dotyczące funkcjonowania orkiestry, pracy dyrygenta i muzyków, a także swoich własnych zajęć (prowadzi muzyczno-edukacyjne warsztaty dla dzieci, często bardzo małych). Następnie sami wzięliśmy udział w warsztatach, które przede wszystkim dotyczyły rytmu. Zaprezentowane nam zabawy i aktywności nie dla wszystkich było łatwe.

Na zakończenie mogliśmy przypomnieć sobie czasy dzieciństwa podczas wspólnej zabawy z chustą 🙂 Po niej czekał nas jeszcze krótki, ale bardzo przyjemny koncert młodego akordeonisty, który odpowiedział też na nasze pytania. Wróciliśmy z Katowic bardzo zadowoleni. Mamy w planach wybrać się tam jeszcze na koncert jazzowy.

Udostępnij