odwiedzinydrzuw1

Odwiedziny dr. Wojciecha Czerwińskiego z UW

W dniu 8 kwietnia na spotkaniu grupy LED prowadzonej przez Jacka Przeciszewskiego gościliśmy bardzo ciekawego gościa – odwiedził nas dr Wojciech Czerwiński z Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wojciech zrobił dla nas bardzo ciekawy wykład połączony z dyskusją na temat „Nauka, a wiara”. Rozmawialiśmy o mechanice kwantowej, Wielkim Wybuchu, teorii ewolucji, także o tym czym jest czas i czy on faktycznie czymś jest i oczywiście o roli Boga w tym wszystkim.

Było to bardzo ciekawe spotkanie, zdobyliśmy mnóstwo wiedzy, a w naszych głowach pojawiło się pełno pytań, nad którymi będziemy długo myśleć.

Po spotkaniu z Wojciechem, żeby troszkę odetchnąć, poszliśmy na Pole Mokotowskie, gdzie zagraliśmy mecz we frisbee ulitimate, czyli w grę, która towarzyszy nam już od dwóch spotkań i mamy nadzieję, że będziemy ją praktykować coraz częściej!

Udostępnij