obozy letnie

Obozy Letnie 2019 – Turnus II

„Step by step”

Będą to zajęcia taneczne i ruchowo-rytmiczne, obejmujące swoim zakresem podstawy hip-hopu. Damy się ponieść freestyle’owi, czyli esencji kreatywności i doskonałego połączenia muzyki i ruchu, spontanicznej odpowiedzi ciała na dźwięk. Wspólnie z dziećmi stworzymy grupowy układ taneczny.Na zajęcia zapraszamy dzieci z klas I – IV zainteresowane ruchem, muzyką i aktywnym spędzaniem czasu.

By uczestniczyć w zajęciach wystarczy mieć dobre nastawienie i chęć zabawy.
Potrzebny będzie również wygodny sportowy strój i buty do zajęć tanecznych.

Prowadzący:
Weronika Bielecka
uczę się w 1 LO w Koszarawie Bystrej, w systemie Edukacji Domowej. W ubiegłym roku prowadziłam obóz taneczny dla dzieci w naszej szkole.
Swoje umiejętności taneczne rozwijam w Egurrola Dance Studio pod kierunkiem tancerza, choreografa Mateusza Mateji. Często biorę udział w warsztatach tanecznych.
Bardzo lubię kontakt z dziećmi, które we wspólnej zabawie potrafią być niezwykle inspirujące, twórcze i pełne pasji.

Marta Haczek
z wykształcenia i pasji jestem pedagogiem, z wielką radością uczę dzieci klas 1-3 Metodą Montessori w Szkole Podstawowej w Kolebach. Niezwykłym doświadczeniem jest dla mnie towarzyszenie dziecku na drodze jego rozwoju i edukacji. Na co dzień jestem mamą trójki dzieci.

Warsztat górsko-turystyczny

Na obozie będziemy wędrować, poznawać i dziwić się co krok, że te kwiaty takie piękne i kolorowe, że na szczytach chłodniej, ale za to dalej widać, że z górki to nie koniecznie łatwiej. Sprawdzimy wszystko osobiście.
Dokładniej będzie to wyglądać tak:
– poznamy się i omówimy zasady działania grupy turystycznej
– poznamy zasady bezpiecznego poruszania się po górach
– pouczymy się czytania …mapy 🙂
– zrobimy kilka wycieczek rekonesansowych w najbliższych okolicach Koszarawy Bystrej
– zrobimy dalszą wycieczkę na Pilsko lub Babią Górę (jeśli warunki pozwolą)
– poszkicujemy

Warsztat jest przewidziany dla uczniów klas  I – V szkoły podstawowej, gotowych na spędzenie tygodnia w górach BEZ towarzystwa swoich Rodziców. I jednocześnie dla tych, którzy lubią poznawać góry, w opowieściach i w praktyce.

Niezbędna jest ochota na wędrowanie po górach (należy uwzględnić fakt, że nie zawsze będziemy tylko schodzić z góry…. Czasami trzeba będzie gdzieś podejść :-).
Można się zmęczyć, spocić, i w ogóle…

W trakcie wycieczek górskich będziemy mogli kolekcjonować punkty na Górską Odznakę Turystyczną. Jeśli ktoś ma już książeczkę GOT, prosimy zabrać.

Prowadzący:
Jadwiga Tlałka
absolwentka Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych z zakresu wychowania przedszkolnego. Prywatnie mama dwóch kochanych urwisów: Tomka i Jacka. Lubi dobry film, dobrą muzykę, teatr, podróże dalekie i bliskie, najlepiej połączone ze spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Uwielbia również oderwać się czasem od ziemi i z lotu ptaka, z dystansem, popatrzeć na otaczający świat.

Roman Zoń
polonista, logopeda i nauczyciel WOS-u w Niepublicznym Liceum Cogito Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Żywcu. Lubi książki, góry, jazdę na rowerze i na nartach. W wolnym czasie razem z synem Filipem gra w piłkę i jeździ gokartami.

Adam Kaliszuk
geograf, taternik, żeglarz, przewodnik beskidzki. Był i widział kilka różnych gór (i portów) na świecie. Przebiegł 10 maratonów i chwilowo przerzucił się na rower. Tak często, jak to tylko możliwe, wędruje po górach z uczniami (i ich Rodzicami również) szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi.

Udostępnij