obozy letnie

Obozy Letnie 2019 – Turnus II

„Step by step”

Będą to zajęcia taneczne i ruchowo-rytmiczne, obejmujące swoim zakresem podstawy hip-hopu. Damy się ponieść freestyle’owi, czyli esencji kreatywności i doskonałego połączenia muzyki i ruchu, spontanicznej odpowiedzi ciała na dźwięk. Wspólnie z dziećmi stworzymy grupowy układ taneczny.Na zajęcia zapraszamy dzieci z klas I – IV zainteresowane ruchem, muzyką i aktywnym spędzaniem czasu.

By uczestniczyć w zajęciach wystarczy mieć dobre nastawienie i chęć zabawy.
Potrzebny będzie również wygodny sportowy strój i buty do zajęć tanecznych.

Prowadzący:
Weronika Bielecka
uczę się w 1 LO w Koszarawie Bystrej, w systemie Edukacji Domowej. W ubiegłym roku prowadziłam obóz taneczny dla dzieci w naszej szkole.
Swoje umiejętności taneczne rozwijam w Egurrola Dance Studio pod kierunkiem tancerza, choreografa Mateusza Mateji. Często biorę udział w warsztatach tanecznych.
Bardzo lubię kontakt z dziećmi, które we wspólnej zabawie potrafią być niezwykle inspirujące, twórcze i pełne pasji.

Marta Haczek
z wykształcenia i pasji jestem pedagogiem, z wielką radością uczę dzieci klas 1-3 Metodą Montessori w Szkole Podstawowej w Kolebach. Niezwykłym doświadczeniem jest dla mnie towarzyszenie dziecku na drodze jego rozwoju i edukacji. Na co dzień jestem mamą trójki dzieci.

Warsztat górsko-turystyczny

Na obozie będziemy wędrować, poznawać i dziwić się co krok, że te kwiaty takie piękne i kolorowe, że na szczytach chłodniej, ale za to dalej widać, że z górki to nie koniecznie łatwiej. Sprawdzimy wszystko osobiście.
Dokładniej będzie to wyglądać tak:
– poznamy się i omówimy zasady działania grupy turystycznej
– poznamy zasady bezpiecznego poruszania się po górach
– pouczymy się czytania …mapy 🙂
– zrobimy kilka wycieczek rekonesansowych w najbliższych okolicach Koszarawy Bystrej
– zrobimy dalszą wycieczkę na Pilsko lub Babią Górę (jeśli warunki pozwolą)
– poszkicujemy

Warsztat jest przewidziany dla uczniów klas  I – V szkoły podstawowej, gotowych na spędzenie tygodnia w górach BEZ towarzystwa swoich Rodziców. I jednocześnie dla tych, którzy lubią poznawać góry, w opowieściach i w praktyce.

Niezbędna jest ochota na wędrowanie po górach (należy uwzględnić fakt, że nie zawsze będziemy tylko schodzić z góry…. Czasami trzeba będzie gdzieś podejść :-).
Można się zmęczyć, spocić, i w ogóle…

W trakcie wycieczek górskich będziemy mogli kolekcjonować punkty na Górską Odznakę Turystyczną. Jeśli ktoś ma już książeczkę GOT, prosimy zabrać.

Prowadzący:
Jadwiga Tlałka
absolwentka Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych z zakresu wychowania przedszkolnego. Prywatnie mama dwóch kochanych urwisów: Tomka i Jacka. Lubi dobry film, dobrą muzykę, teatr, podróże dalekie i bliskie, najlepiej połączone ze spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Uwielbia również oderwać się czasem od ziemi i z lotu ptaka, z dystansem, popatrzeć na otaczający świat.

Roman Zoń
polonista, logopeda i nauczyciel WOS-u w Niepublicznym Liceum Cogito Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Żywcu. Lubi książki, góry, jazdę na rowerze i na nartach. W wolnym czasie razem z synem Filipem gra w piłkę i jeździ gokartami.

Adam Kaliszuk
geograf, taternik, żeglarz, przewodnik beskidzki. Był i widział kilka różnych gór (i portów) na świecie. Przebiegł 10 maratonów i chwilowo przerzucił się na rower. Tak często, jak to tylko możliwe, wędruje po górach z uczniami (i ich Rodzicami również) szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram