obozy letnie

Obozy Letnie 2019 – Turnus I

Obóz językowy z elementami pracy Montessori

W czasie obozu będziemy zgłębiać szeroko rozumianą kulturę krajów anglojęzycznych – nie tylko Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Każdy dzień rozpoczniemy od indywidualnej  pracy własnej z językowymi pomocami w stylu Montessori. Będziemy wspólnie pracować, bawić się, gotować, śpiewać i oglądać filmy, a wszystko to w języku angielskim.

Każdego dnia planujemy konwersację w j. angielskim w grupach oraz indywidualnie z prowadzącymi.

Obóz przeznaczony jest dla uczniów klas VI – VIII. Czekamy na wszystkich chętnych do wspólnego działania. Nie oczekujemy wyjątkowych umiejętności a jedynie i przede wszystkim chęci do wspólnej pracy i zabawy.

Prowadzący:
Sabina Bednarz
nauczyciel j. angielskiego na co dzień pracujący metodą Montessori. Lubi uczyć się i uczyć innych. Na obozie już po raz 6!

Mateusz Kapała
nauczyciel j. angielskiego i wychowawca klasy 3 gimnazjum oraz klasy 8 SP. Interesuje się kulturą krajów anglojęzycznych oraz kilkoma innymi drobiazgami.

Z głową w chmurach

Czy zdarza Ci się czasami zakrzyknąć “Ależ tu pięknie”! Czy czujesz dreszczyk emocji wędrując o zmierzchu przez las? Czy lubisz od czasu do czasu nic nie robić, tylko leżeć – najlepiej na szczycie wzniesienia – i przyglądać się chmurom? A może zdarza Ci się zapomnieć o tym, że upływa czas, jak jesteś w lesie lub na łące – bo tam przecież tyle rzeczy do odkrycia.
Jeśli tak, to wspaniale. Nam również się do przydarza. Dlatego właśnie zapraszamy Cię gorąco na wspólną przygodę “Z głową w chmurach”. Wtedy wszystko może się zdarzyć i to w otoczeniu niezwykłej przyrody.

Czekamy na Ciebie!

Zapraszamy uczniów klas I – V a tak naprawdę  wszystkich, którzy lubią to wszystko co napisane powyżej 🙂
Informacja dla Rodziców:

Obóz prowadzony jest z wykorzystaniem leśnej pedagogiki, pedagogiki przeżyć oraz metody projektu badawczego.

Na obóz warto zabrać ze sobą chęci do współdziałania, a jeśli macie, to swój niezbędnik do odkrywania i badania świata np. lupy, kompasy, latarki/czołówki, finki 🙂 a także swoją ukochaną książkę przygodowo – podróżniczą. Wieczorami będzie czas na czytanie i opowieści.
A żeby przetrwać przygody koniecznie trzeba zabrać ze sobą odpowiedni strój – buty do wędrówek, kalosze, kurtki przeciwdeszczowe, plecaczek na wyprawy, bidon.

Prowadzący:
Ewa Kaliszuk
lubię odkrywać Świat, ten za oknem, za górami, jak i ten na drugiej półkuli. Wiele rzeczy mnie w nim zadziwia i zachwyca. Na co dzień uczę przyrody w szkole w Przyłękowie. Jestem mamą Madzi i Tosi, z którymi Świat nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Izabela Nowak – Zoń
w domu jestem mamą Filipa i Matyldy, a w szkole w Przyłękowie psychologiem. Rozmawiam z dziećmi o emocjach – uczymy się je rozpoznawać i właściwie z nimi postępować.

Beata Kamińska
to co kocham, to wolny czas spędzony na łonie natury….czasem intensywnie zdobywając górskie szczyty, a czasem leniwie np. na łące obserwując otaczający nas świat, wszystko to w towarzystwie moich dzieci Zuzi i Przemka. Na co dzień pracuję w przedszkolu w Przyłękowie, gdzie każdy dzień to nowa przygoda.

Udostępnij