nsaczmszazdziadkami3

Msza Święta z babciami i dziadkami u Baranków nowosądeckich

I już jesteśmy po pierwszym spotkaniu w Nowym Roku. Na naszą mszę świętą zaprosiliśmy babcie i dziadków, aby wspólnie śpiewać kolędy i modlić się w ich intencji. Dzieci przygotowały przepiękne laurki.
Jednym z tematów naszego spotkania był chrzest święty. Podczas mszy o. Bogdan zrobił na ten temat wprowadzenie, a następnie mieliśmy odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci wraz z rodzicami odpalały pamiątkowe świece, oglądały chrzcielnicę, a podczas spotkania w salce utrwalały symbolikę poszczególnych przedmiotów, które używane są w czasie chrztu świętego. Rodziny zaprezentowały swoje pomysły na modlitwę „Ojcze nasz”, a ojciec Bogdan pomógł nam w szerszym jej zrozumieniu. Rodziny wykazały się ogromną kreatywnością.

Po pierwszej części spotkania nadszedł czas na długo wyczekiwaną przez dzieci przerwę obiadową. Rodzice mieli czas na wspólne pogaduchy, dzieci na radosną integrację.
Po obiedzie rodziny wspaniale odegrały scenki z pierwszych 12 lat życia Pana Jezusa. To było świetne podsumowanie i uzupełnienie do koła liturgicznego, gdzie omawialiśmy okres Bożego Narodzenia, który następnego dnia już miał swój koniec, uroczystością chrztu Pańskiego. I to była wspaniała okazja do zrobienia prac plastycznych przez dzieci w oparciu o książkę „Kredkami do nieba”.

Tym radosnym akcentem zakończyliśmy kolejny etap przygotowań do I Komunii św.

Udostępnij