WARSZTATY

Rysunek z akwarelą w Krzyżowej

15-20 sierpnia 2022, KrzyżowaWarsztaty dla dzieci i rodziców Prowadzący: Joanna Pętkowska-Hankel Zajęcia mają na celu przede wszystkim rozwinięcie umiejętności widzenia przestrzennego i przenoszenia obserwacji na

Czytaj więcej »

Rysunek z akwarelą w Krzyżowej

15-20 sierpnia 2022, KrzyżowaWarsztaty dla dzieci i rodziców Prowadzący: Joanna Pętkowska-Hankel Zajęcia mają na celu przede wszystkim rozwinięcie umiejętności widzenia przestrzennego i przenoszenia obserwacji na

Czytaj więcej »

Rysunek z akwarelą w Krzyżowej

15-20 sierpnia 2022, KrzyżowaWarsztaty dla dzieci i rodziców Prowadzący: Joanna Pętkowska-Hankel Zajęcia mają na celu przede wszystkim rozwinięcie umiejętności widzenia przestrzennego i przenoszenia obserwacji na

Czytaj więcej »

O IDEI Warsztatów

Kursy Montessori

Ideą naszego kursu jest przede wszystkim skupienie uwagi na pracy nauczyciela, zmianie sposobu myślenia w odniesieniu do edukacji, sposobie pracy z dzieckiem, rozwijaniu własnej osobowości i umiejętności współpracy, zwrócenie szczególnej uwagi na przygotowane otoczenie, które stanowi bardzo ważny element w kształtowaniu przestrzeni uczącej.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców oraz wszystkie osoby zainteresowane poznaniem metody Marii Montessori! Kurs poprowadzą doświadczeni nauczyciele naszych szkół.

Program Kursu obejmie warsztaty i wykłady z zakresu:

– podstawowych zasad teorii pedagogicznej Marii Montessori,
– rozwoju osobistego nauczyciela w kontekście pedagogiki Montessori,
– prowadzenia zajęć i pracy z pomocami dydaktycznymi,
– katechetycznych inspiracji,
– lekcji ciszy,
– wstępu do kaligrafii,
– tworzenia i prezentacji własnych pomocy dydaktycznych,

Integralną częścią kursu będą także obserwacje pracy własnej w szkole Montessori.

Kurs obejmuje:

100 godzin zajęć w terminach:
I Sesja letnia 24-28 czerwca 2019
II Sesja zimowa – ferie zimowe 2020
6 godzin obserwacji pracy wasnej w dowolnym czasie w naszej szkole (po uprzednim uzgodnieniu terminu).

Koszt kursu 2000 zł. Wpłaty należy przelać na konto Fundacji z dopiskiem „kurs Montessori”.
Numer konta:
ING Bank Śląski
06 1050 1025 1000 0023 1691 8701

W trakcie kursu istnieje także możliwość zakwaterowania w jednym z „naszych” domów. W sprawach związanych z noclegami na czas kursu prosimy o kontakt pod adresem fundacja@szkolamontessori.com.pl, w tytule zaznaczając „nocleg w trakcie kursu montessori”.
 
Zapisy na kurs prosimy kierować drogą mailową na adres:
 
 

Wizyta w szkole Montessori

Zapraszamy nauczycieli, rodziców, wychowawców, studentów oraz wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć na czym polega praca własna w szkole Montessori. W ramach wizyty proponujemy 3 godziny obserwacji pracy własnej w pracowni Montessori oraz 1,5 godziny konsultacji.
 
Koszt: 100 zł / os, jako wsparcie działalności naszej Fundacji.
 
Zgłoszenia przyjmuje Katarzyna Szczotka: