matury

Matura 2019

Drodzy Maturzyści!

W poniedziałek 6.maja rozpoczynacie egzaminacyjny maraton, 6. maja wszyscy piszecie maturę z języka polskiego, a część z Was w sesji popołudniowej podejmuje wyzwanie o nazwie matura rozszerzona z języka polskiego. Kieruję do Was tego maila, aby poinformować o istotnych kwestiach logistyczno – proceduralnych.

1. W sprawach zakwaterowania prosimy kontaktować się pod adresem mailowym Fundacji fundacja@szkolamontessori.com.pl

2. W drugim dniu matury, po sesji porannej, około godziny 12.30 – uroczyste rozdanie świadectw ukończenia szkoły.

3. Na maturę z języka polskiego zabieracie ze sobą długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem oraz butelkę z wodą.Słownik ortograficzny i Słownik poprawnej polszczyzny zabezpieczy w każdej z sal szkoła.

4. Na maturze z matematyki otrzymacie Wybrane wzory matematyczne, a każdy z Was przynosi linijkę, cyrkiel oraz kalkulator prosty i, co oczywiste, długopis lub pióro oraz butelkę z wodą.

5. Ustne egzaminy z języków obcych i z języka polskiego odbędą się zgodnie z przesłanym wcześniej harmonogramem.

6. Wszystkich prosimy o przybycie 30 minut przed każdym egzaminem – szczególnie ważne jest to w trzech pierwszych dniach – zdajecie wtedy egzaminy obowiązkowe.

7. Jeszcze raz przypominam, że bez względu na to, jakie egzaminy zdajecie na poziomie rozszerzonym, każdy z Was musi podejść do obowiązkowych egzaminów pisemnych z: języka polskiego, matematyki, wybranego języka obcego oraz ustnych z języka ojczystego i obcego nowożytnego.

Pozdrawiamy Was serdecznie i do zobaczenia na Maturze 2019
Marcin Sawicki i Roman Zoń