litera elementarzowa

Litera elementarzowa – warsztaty kaligrafii | Lipiec 2021

Kurs litery elementarzowej – warsztat na podstawie elementarza ułożonego według metody nauki pisania przez E. Landowską przeznaczony jest dla rodziców dzieci z nauczania domowego oraz nauczycieli.

W czasach komputeryzacji pisanie stało się zaniedbaną umiejętnością, w szkołach poświęca się jej znacznie mniej czasu co powoduje postępującą degradację umiejętności ręcznego pisania.

Na warsztatach poznamy piękne litery pisma szkolnego, rozwiązania konstrukcyjne liter pomyślane są tak aby proces pisania był intuicyjny i swobodny, a łączenia pozwalają na pianie płynne i czytelne.

O prowadzącej

Dominika Furgał – o kaligrafii i pięknych literach marzyłam od dawna. Jednak los chciał inaczej. Były ważniejsze sprawy, bardziej przyziemne, które powodowały, ze litery musiały poczekać…

Na wszystko przychodzi czas, a ten mój nadszedł prawie 6 lat temu gdy rozpoczęłam przygodę z kaligrafią. Przez 3 lata regularnie pracowałam nad  doskonaleniem kursywy angielskiej czyli copperplate oraz spencerian, roundhand, italiki i fundational script. W zeszłym roku dołączyła uncjała oraz bastarda włoska.
 
Od 6 lat uczę się w Atelier Landowska i Bodziony, natomiast od trzech lat uczę się również na kursach w Stanach Zjednoczonych u kaligrafów zrzeszonych w organizacji Master Penman.
 
Życzę wszystkim wspaniałej zabawy z kaligrafią, może to tu rozpocznie się Wasza przygoda! 

Termin i miejsce

Zapraszamy na kurs litery elementarzowej w terminie 19-23 lipca 2021. Tygodniowy zjazd to 25 godzin zajęć:

poniedziałek – start 15.00
piątek – zakończenie o 12.00

Miejsce: Dom Oli i Marcina Sawickich w Krzyżowej.

Do dyspozycji mamy pokoje rodzinne z pościelą oraz w pełni wyposażoną kuchnię. Posiłki każdy przygotowuje sobie we własnym zakresie. W pobliżu znajdują się sklepy i karczmy.

Prosimy o zabranie:
– pióra lub długopisu, cienkopisu, którym piszecie na co dzień.

Uczestnicy warsztatów otrzymają:
– zeszyt z zadrukowanym liniuszkiem
– zestaw dwóch zeszytów ćwiczeń z propozycjami liter i wyrazów do ćwiczeń

Koszty i zapisy:

Koszt dla uczestników warsztatów (obejmuje zakwaterowanie, warsztaty kaligrafii, materiały oraz kwotę, którą z każdych warsztatów przeznaczamy Fundacji).

  • 700 zł/os

Koszt dla osób nie biorących w warsztatach:

  • 250 zł/os.

Prosimy o zapisywanie się za pomocą poniższego formularza lub bezpośrednio pod adresem  warsztaty@szkolamontessori.com.pl. Chętnie odpowiemy także na Państwa pytania!

Pamiętajmy, że kaligrafia to nie tylko litery, to również wyjątkowi ludzie, którzy doceniają detale i dobre rzemiosło. Piękne litery potrafią kreować wyjątkowe chwile. Kaligrafia wnosi do naszej codzienności element medytacji, skupiamy się na poprawnej formie liter, uspokajamy myśli, odrywamy się od codziennego zgiełku. Pisanie angażuje zmysły, usprawnia myślenie, wpływa na naszą kreatywność i poczucie estetyki.

Zapraszamy do świata pięknych liter!

Udostępnij