barankisandeckielistopad1

Listopadowy skrót od sądeckich Baranków

Cieszymy się, że udało się nam zorganizować na żywo kolejne spotkanie Baranków.

Podczas tego spotkania dzieci wraz z rodzicami poznawały przestrzeń kościoła. Jednym z punktów, który mocno zapadł w ich pamięci to wyjście na chór, który ogólnie nie jest dostępny na codzień. Dzieci mogły zajrzeć do środka organów i zobaczyć jak wyglądają piszczałki, jak tłoczy się do nich powietrze i że klawiatura jest bardziej rozbudowana od tej w pianinach czy fortepianach – jest klawiatura ręczna i nożna. Zaśpiewały nasz hymn Barankowy. Frajdę zrobiło też przeliczenie krętych, wąskich schodów 🙂

Na koniec zwiedzania kościoła nastąpił najważniejszy punkt, modlitwa przed tabernakulum i zobaczenie co jest w środku. Po przejściu do sali nastąpiła prezentacja litanii, obrazów patronów, taśm darów, które przez ostatni miesiąc rodziny rozwijały w swoich domach.

Po przerwie obiadowej przeszliśmy przez kolejne elementy koła liturgicznego, aby w końcu po wielkim oczekiwaniem rozpocząć Bal Wszystkich Świętych. Były tańce, szaleństwo, zabawy chustą, zagadki, wszyscy dopisali w strojach Świętych patronów. Dzieciaki z własnej inicjatywy wrzuciły akcent niepodległościowy i zaśpiewały piosenkę „Co to jest niepodległość”.

I tym radosnym wydarzeniem, zakończyliśmy nasze spotkanie. A teraz czekamy na rozpoczęcie Adwentu.

Udostępnij