jamna4

Linia Darów – Jamnejskie Baranki

Jamnejskie Baranki tym razem zagościły w naszym rodzinnym domu w Głogoczowie. Rozpoczęliśmy Linią Darów, aby rozszerzyć jeszcze bardziej tworzone przez Rodziny kartki z darami. Zagłębiając się w kolejne dary, którymi otoczył nas Bóg, wspólnie z dziećmi dokładaliśmy do Linii różne przywiezione przez nie przedmioty (cenne kamienie, muszle, kwiaty, dzieła wykonane własnoręcznie z drewna, zdjęcia członków rodziny). Pogoda dopisała nam wyjątkowo, zatem część spotkania miała charakter „polnych Baranków”, na naszym podwórku odegraliśmy historię Łucji, Hiacynty i Franciszka i zagościliśmy, choć chwilę w Cova da Iria. Później każda z Rodzin wylosowała jedną z tajemnic różańcowych, by po kilkunastu minutach przedstawić ją innym w formie pantomimy. Na zakończenie wyciągnęliśmy z koła liturgicznego linę, na której kolejno ustawiliśmy ikony tajemnic różańcowych wraz z opisami. Po powrocie do domu dzieci pokazały wykonane własnoręcznie różańce. Spotkanie zakończyliśmy propozycją inspiracji na listopad i wspólną agapą.

Udostępnij