latte

Latte Art – krakowski LED

Na naszym ostatnim spotkaniu krakowskiej klasy LED dużo się działo. Mieliśmy okazję brać udział w zajęciach, na których bliżej zagłębiliśmy się w temat kawy i sztuki zwanej Latte art.

To sztuka tworzenia rysunków i wzorów z mleka na powierzchni kawy espresso. Zarówno kawa jak i mleko są specjalnie przygotowywane. Kluczowym elementem jest tutaj jednak mleko. Od niego zależy puszystość kawy i jej smak. Spieniane jest gorącą parą, a do wykonywania wzorów używa się mlecznej pianki, którą nanosi się na powierzchnię kawy. Cały ten proces nie jest jednak taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Doszliśmy do wniosku (i przekonaliśmy się na własnej skórze!), że Latte art i przygotowywanie dobrej kawy wymaga wiele praktyki.

Potem udaliśmy się na rynek, gdzie mogliśmy posłuchać trochę o konkursie High School Business Challange i zostaliśmy zaproszeni do wzięcia w nim udziału, do czego również zachęcamy wszystkich czytelników. W konkursie tym można sprawdzić swoje umiejętności biznesowe, wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem.

Następnie każdy skupił się nad własną pracą projektową, a na zakończenie podzieliliśmy się naszymi refleksjami z przebytego dnia.

Udostępnij