festiwalnauki

Krótka relacja z Śląskiego Festiwalu Nauki

W ostatni weekend naszych ferii (25-27.02) w Katowicach odbyła się 4 edycja Śląskiego Festiwalu Nauki organizowanego przez Uniwersytet Śląski. 

Jako uczestnicy mogliśmy doświadczyć na własnej skórze każdą dziedzinę nauki, którą, przeważnie, prezentowali nam studenci. Oprócz chemicznych doświadczeń i badania bakterii pod mikroskopem, zobaczyliśmy własnoręcznie zbudowane bolidy przez studentów politechniki, poznaliśmy nowe kultury i dowiedzieliśmy się jak działają drony i czy są naszą przyszłością. Mogliśmy doświadczyć wirtualnej rzeczywistości dzięki okularom VR, zobaczyć jak projektuje się gry komputerowe (i zagrać w te stworzone przez studentów) oraz wiele, wiele innych ciekawych rzeczy, do których dostęp powszechnie nie jest taki prosty.

W ofercie Festiwalu oprócz standardowych wystaw z różnych dziedzin mogliśmy też wziąć udział w ciekawych warsztatach zorganizowanych na najróżniejsze tematy od edukacji przez zmiany klimatu i różne kultury do zdrowia i naszej, ludzkiej przyszłości na ziemi; wykładach, koncertach oraz naukowych show. Do Katowic przyjechali także specjalni goście z różnych zakątków Polski oraz z zagranicy aby opowiedzieć nam o swoich badaniach i doświadczeniach.

Kilku licealistów z edukacji domowej wzięło także udział w wolontariacie, także możemy się pochwalić, że przyczyniliśmy się w jakimś małym stopniu do działania tej ogromnej imprezy! 🙂

Udostępnij