komunikat

Komunikat w sprawie egzaminów – aktualne zasady

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele. W związku z przełożeniem okresu zamknięcia szkół, nauki do 24 maja 2020, informujemy, że przedłużamy również do 24 maja 2020 możliwość przeprowadzania egzaminów on line dla uczniów edukacji domowej. Wszystkie zasady zapisów i kontaktów z egzaminatorami pozostają na zasadach przekazanych w poprzednich komunikatach.

Informujemy także, że żadne z powstałych przed okresem epidemii terminarzy egzaminacyjnych nie są aktualne. Egzaminowanie on line jest prowadzone w sposób ciągły, uzależnione tylko od dostępności egzaminatorów. Prosimy nie czekać z decyzją o egzaminach. Z racji nowych terminów matur i egzaminów ósmoklasistów, nauczyciele i szkoły egzaminują do dnia 6 czerwca 2020 (o ile będzie przedłużona przez MEN możliwość prowadzenia sprawdzania wiedzy on line). Na dzisiejszy stan prawny można się umawiać na egzaminy do 24 maja 2020. 

Przypominamy, że ostateczny termin zdawania egzaminów dla uczniów klas trzecich  LO przystępujących w tym roku szkolnym do matury  minął 18 kwietnia 2020 roku. Uczniowie kl III LO, którzy nie przystępują do matury mogą zdawać egzaminy do 6 czerwca 2020.

Zapraszamy do korzystania i angażowania się w tworzenie zasobów naszego portalu www.moznainaczej.edu.pl.

Życzymy zdrowia, pogody ducha i sił do pracy, 
Ola i Marcin Sawiccy z Zespołem

Udostępnij