sdr

Kolejny weekend Baranków z Jamnej

W weekend 6-8.12. Baranki znów zatrzymały się na Jamnej.

W piątkowy, mikołajowy wieczór dzieci i Rodzice przebrani za swoich Patronów tańczyli i bawili się na balu Świętego Mikołaja i innych Świętych, który poprowadziła jedna z Mam – Gienia.

Sobotę przeżyliśmy bardzo intensywnie i pracowicie, rozpoczynając dzień Roratami o 6:30, kiedy jeszcze pośród mroku zmierzaliśmy do kaplicy z lampionami 🙂 Po śniadaniu Rodziny poznały „Opowieść o ikonie”, wszyscy mogli dotknąć i powąchać składniki, z których krok po kroku powstaje ikona. Po opisywaniu rzeczywistości duchowej za pomocą obrazu, ruszyliśmy by kaligrafować Imiona Boga, które dzieci z Rodzicami znajdowali w Piśmie Świętym. Wspólnie, zgromadzeni w pokoju Brandstaettera, pośród pamiątek i książek, zapełnialiśmy liniuszki. Po wspólnej koronce i adoracji znów zasiedliśmy w pokoju Brandstaettera, gdzie pod okiem Oli i z jej inicjatywy, dzieci komunijne z Rodzicami formowali krzyże z gliny. Powstały przepiękne pamiątki! Na kolejny nasz zjazd Ola je wypali i będzie można je poświęcić. Później pod wodzą Kuby przećwiczyliśmy dominikańskie pieśni, które ubogacą liturgię podczas spowiedzi i komunii. Wieczorem, podczas krótkiego nabożeństwa, Ojciec Grzegorz przypomniał nam wszystkim o wartości Sakramentu Chrztu Świętego. Wszyscy usłyszeli słowa, że są umiłowanymi córkami i synami Boga. Agnieszka wykonała dla każdego bransoletkę z odpowiednim napisem 🙂

W niedzielny poranek zastanawialiśmy się wspólnie nad darami, którymi obdarzył nas Bóg. Wspólnie rozwijaliśmy Taśmę Darów, mówiliśmy o darach i dziękowaliśmy za nie. Był też czas na obejrzenie tworzonych przez dzieci albumów – wspaniałe pamiątki powstały już do tej pory! Po wspólnej Eucharystii i obiedzie zakończyliśmy nasz kolejny zjazd 🙂

Udostępnij