dav

Kolejne spotkanie Pasterstwa

Pasterstwo przybyło z wizytą do klasztoru Dominikanów w Krakowie, aby posłuchać pięknej opowieści o początkach zgromadzenia. Ojciec Tomek Samulnik wprowadził nas w historię Dominikanów opowiadając legendę o śnie Joanny Guzman, mamy świętego Dominika, od którego wszystko się zaczęło. Usłyszeliśmy o świętym Jacku i klasztorach jakie założył w Polsce, zobaczyliśmy z czego składa się habit dominikański, a także z jakich materiałów był dawniej szyty. Troszkę dowiedzieliśmy się o regule i zasadach panujących wśród braci zakonnych. Następnie wybraliśmy się na wycieczkę po klasztornych pomieszczeniach… i złożyliśmy nasze modlitwy u stóp grobu świętego Jacka. Spotkanie zakończyliśmy chwilą rozmowy o naszych radościach i smutkach, zastanowieniach i trudnościach, jakie spotykają Rodzice po pół roku od I Komunii Świętej. Rozmów było mało, więc pora na kolejne spotkanie!

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram