dav

Kolejne spotkanie Pasterstwa

Pasterstwo przybyło z wizytą do klasztoru Dominikanów w Krakowie, aby posłuchać pięknej opowieści o początkach zgromadzenia. Ojciec Tomek Samulnik wprowadził nas w historię Dominikanów opowiadając legendę o śnie Joanny Guzman, mamy świętego Dominika, od którego wszystko się zaczęło. Usłyszeliśmy o świętym Jacku i klasztorach jakie założył w Polsce, zobaczyliśmy z czego składa się habit dominikański, a także z jakich materiałów był dawniej szyty. Troszkę dowiedzieliśmy się o regule i zasadach panujących wśród braci zakonnych. Następnie wybraliśmy się na wycieczkę po klasztornych pomieszczeniach… i złożyliśmy nasze modlitwy u stóp grobu świętego Jacka. Spotkanie zakończyliśmy chwilą rozmowy o naszych radościach i smutkach, zastanowieniach i trudnościach, jakie spotykają Rodzice po pół roku od I Komunii Świętej. Rozmów było mało, więc pora na kolejne spotkanie!

Udostępnij