KLUB SPORTOWY

Wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

O NAS

Jesteśmy szkolnym dziecięcym klubem sportowym pracującym w ramach Fundacji Królowej Świętej Jadwigi przy szkołach Montessori w Beskidzie Żywieckim. Zrzeszamy młodych sportowców chcących trenować narciarstwo alpejskie- nie tylko uczniów wspomnianych placówek przedszkolnych i szkolnych, ale również dzieci spoza nich.

Nasi Podopieczni korzystają z bogatego zaplecza technicznego i sprzętowego ( włącznie ze specjalistyczną siłownią wyposażoną własnym sumptem). Realizują program przygotowania motorycznego opracowany przez trenera- koordynatora Artura Płonkę oraz treningu siłowego przygotowany przez dra Michała Wilka. Klub gwarantuje też każdemu z Klubowiczów indywidualne serwisowanie sprzętu narciarskiego, pomoc w jego doborze i zakupie z wykorzystaniem ofert producentów skierowanych do klubów narciarskich.

Oprócz zadań klubowych realizujemy wiele dodatkowych przedsięwzięć sportowych będących konsekwentną kontynuacją i rozszerzeniem pracy Klubu:

Tygodniowe warsztaty narciarskie dla wszystkich naszych Uczniów -wielkie sportowe spotkanie prawie 150 Dzieci z Rodzin edukujących w domu. Kilkudniowe szkolenie na śniegu kończymy kolejną Edycją Ogólnopolskich Mistrzostw w Narciarstwie Alpejskim dla Dzieci i Rodziców Edukacji Domowej – imprezą mającą integrować całe środowisko homeschoolersów w Polsce.

Pracujemy w ramach 3 sekcji klubowych: przygotowawczej, sportowej i wyczynowej, co pozwala na prowadzenie zajęć na każdym etapie zaawansowania technicznego.

Nasz roczny plan treningowy to 10 miesięcy regularnych zajęć sportowych (3 x w tygodniu: wtorek, czwartek i sobota). Jesienne i wiosenne szkolenia ogólnorozwojowe na hali sportowej i w terenie, maksymalne wykorzystanie sezonu zimowego na treningi narciarskie( stała współpraca z kilkoma ośrodkami narciarskimi na terenie Beskidów pozwala na zajęcia do 7 razy w tygodniu), kilka obozów przygotowawczych na lodowcach przed sezonem startowym oraz letnie zgrupowania kondycyjne.

Każda z sekcji klubowych ma swoje cele i plan pracy na sezon treningowy:

Przygotowawcza – wstęp do profesjonalnej pracy treningowej: nauka racjonalnego i systematycznego treningu, wdrożenie do obowiązkowości, samodzielności, odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i kolegów, przyzwyczajanie do wysiłku i koncentracji na wykonywanym zadaniu, skupienie na pracy ogólnorozwojowej, nauka podstaw techniki narciarskiej realizowana w oparciu o formy zabawowe i nierywalizacyjne, bez konieczności wyjazdów poza sezonem zimowym. Starty w zawodach jako urozmaicenie planu treningowego.

Sportowa – wszechstronne treningi ogólnorozwojowe oraz elementy treningu specjalistycznego ukierunkowane na narciarstwo alpejskie; dążenie do jak największej ogólnej sprawności fizycznej zawodników: doskonalenie zdolności motorycznych, gimnastycznych, koordynacyjnych, stabilizacji, siły i wytrzymałości. Jazda na nartach w każdych warunkach śniegowych i terenowych, nauka i doskonalenie techniki jazdy sportowej. Etap rywalizacji sportowej, treningi przygotowujące do startów w zawodach ligowych, pucharowych, amatorskich.

Wyczynowa – treningi całoroczne skoncentrowane na przygotowaniu do sezonu startowego w Pucharze Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i międzynarodowych zawodach FIS. Treningi ukierunkowane i specjalistyczne, przeznaczone dla zawodników nastawionych na rywalizację sportową i dążenie do mistrzostwa. Współpraca z trenerem motorycznym, dietetykiem, fizjoterapeutą i psychologiem sportowym.