jamnejskie

Kilka słów od Baranków Jamnejskich

Piękny początek września, słońce, Jamna i pierwsze spotkanie wyjazdowe Barankowych Rodzin. Rozpoczęliśmy czasem na poznanie się, potem ruszyliśmy do Sanktuarium MB Niezawodnej Nadziei, gdzie układaliśmy koło liturgiczne, później Ojciec Grzegorz opowiedział o szatach liturgicznych i o kolorach ornatów, pochyliliśmy się także nad paramentami liturgicznymi. Kolejny dzień to czas, gdy Rodzice stali się przewodnikami dzieci po kościele, wszyscy jak potrafili – rysowali lub opisywali to, co jest w świątyni. Na zakończenie, rysunek z natury. Fragment sacrum przeniesiony na kartkę. Cisza. Skupienie. Potem czas na Taśmę Darów, po katechezie o. Grzegorza o talentach wszyscy zabrali się za tworzenie swoich rodzinnych prac. Tego samego dnia lepiliśmy też z gliny krzyże. Dzień ostatni to rozmowa o inspiracjach na październik, Ave Maria – czyli pomoc do modlitwy Zdrowaś Mario. Później Kaligrafia, Rodzice z dziećmi pisali imiona Boga z Pisma Świętego. Codzienna Eucharystia, którą sprawował Ojciec Grzegorz, modlitwa i wieczorne rozmowy ogromnie zbliżyły nas wszystkich i były czasem bardzo ubogacającym. Na zakończenie poznaliśmy Sssssstefana.Jest niejadowity, ale za to jadalny 😉

Udostępnij