inspiracje przyrodniczo geograficzne

Inspiracje przyrodniczo – geograficzne

• Na warsztaty zapraszam rodziców, nauczycieli i studentów
  • Na warsztatach poruszę następujące zagadnienia:

Jak uczyć dzieci poprzez wykorzystanie opowieści, która może być inspirującym i wszechstronnym narzędziem. Zaprezentuję dwie autorskie opowieści o tematyce przyrodniczej i  geograficznej.

W jaki sposób przygotowywać  zajęcia, aby inspirować, utrzymać zaangażowanie i uważność dzieci i jednocześnie osiągnąć zamierzone cele, pomimo braku zadań domowych, ocen i innych nagród zewnętrznych.

Gdzie szukać inspiracji do tworzenia zajęć przyrodniczych, tak aby realizować podstawę programową, nie będąc jednocześnie jej niewolnikiem.

• Powyższe zagadnienia poruszę w oparciu o następujący zakres tematyczny:

Budowa dna oceanicznego. Morza i Oceany. Budowa wnętrza Ziemi. Krystalizacja (jako szeroko rozumiane pojęcie). Wstęp do kartografii dla dzieci; mapy – rodzaje, rysowanie, czytanie i podziwianie (formy rzeźby terenu, poziomice, wysokości na mapach). Wstęp do meteorologii dla dzieci – odwiedzamy Dolinę Muminków zimą.

• Termin: 31 maja – 1 czerwca 2019

piątek od godz. 16.00 do godz. 19.00

sobota od godz. 9.00 do godz. 18.00

• Miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Żywcu – Kolebach, ul. Pod Łyską 36
  • Prowadząca: Agnieszka Kruczyńska-Kędzior
  • Zapisy drogą mailową:  agnieszka.kruczynska@szkolamontessori.com.pl
  • Koszt warsztatów: 350,00 zł

Wpłatę prosimy przelać na konto Fundacji z dopiskiem „Opłata za warsztaty Montessori”.

Nr konta: ING Bank Śląski    06 1050 1025 1000 0023 1691 8701