Innowacja pedagogiczna "Dom Montessori"

Wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia

czym jest dom montessori?

Dom Montessori, to stacjonarna szkoła podstawowa i liceum ogólnokształcące, które powstały z marzenia.

Marzenia, o miejscu do nauki w swoim tempie, w ciekawej i inspirującej przestrzeni oraz w grupie osób lubiących ze sobą przebywać.

Miejsca, gdzie nauczyciel towarzyszy w Twoim rozwoju i takiego, w którym się nie porównuje i nie ocenia.

Jeśli potrzebujesz więcej swobody i samodzielności w nauce i jesteś gotowy do podjęcia tego wyzwania, koniecznie dowiedz się więcej z poniższego filmu!

Skąd pomysł na Dom Montessori?

Po 30 latach pracy z uczniami uważamy, że metoda Montessori jest formułą, w której możemy zaspokoić potrzeby naszych dzieci.

Współczesna nauka, neurodydaktyka, psychologia rozwojowa, genetyka potwierdzają słuszność intuicji pedagogicznej Marii Montessori. Tworzymy miejsce, w którym w pełni będziemy czerpać z tej metody pracy.

Za nami trzydzieści lat doświadczeń w pracy tą metodą, które teraz chcielibyśmy wykorzystać, tworząc miejsce jedyne w swoim rodzaju – pójść na całość w metodę Montessori!

Czym różnimy się od tradycyjnej szkoły?

Pozostając szkołą stacjonarną, proponujemy zupełnie nowe podejście do wielu przestrzeni, o których chcielibyśmy opowiedzieć Ci poniżej.

Oceny

Jedno z częstszych pytań zadawanych w kontekście naszej innowacji pedagogicznej, to pytanie dotyczące ocen.

Mimo że jesteśmy szkołą stacjonarną, czerpiemy bardzo dużo z edukacji domowej.

Twoją wiedzę będziemy sprawdzać egzaminem końcoworocznym, a w trakcie roku będziemy opierać się na relacji ucznia z nauczycielem. Rozmowie, dialogu i podążaniem indywidualnie za nim.

Dowiedz się więcej z filmu, w którym opowiadamy o ocenach!

Praca własna

Praca własna polega na przebywaniu w przestrzeni, w której możemy samodzielnie pracować, podejmować decyzje co, z kim i jak robimy.

Jest to przestrzeń, której zwykle w szkole brakuje, a jest kluczowa dla rozwoju naszych dzieci.

Jest to też kluczowy element naszej szkoły, który trwa od godzin porannych, aż do popołudnia.

Prace domowe

W Domu Montessori nie będzie prac domowych.

Naszym założeniem jest to, że nauka ma odbywać się w szkole.

A po wyjściu ze szkoły dzieci będą miały czas na pobycie z mamą i tatą, znajomymi czy inne swoje pasje!

Pracownia

Nasza innowacja pedagogiczna to również trzy specjalnie przygotowane pracownie. Każda przeznaczona jest dla dzieci w różnym wieku:

– klas I-IV
– klas V-VIII
– oraz dla licealistów

Dowiedz się więcej oglądając krótki materiał filmowy!

Rekrutacja

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do innowacji pedagogicznej Dom Montessori!

Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym, należy złożyć do końca maja ankietę rekrutacyjną (osobiście lub drogą pocztową) w Biurze Szkół Fundacji (Koszarawa 675).

Ankietę rekrutacyjną należy wypełnić online. Następnie ją wydrukować, podpisać przez obojga rodziców i przesłać listem tradycyjnym lub złożyć osobiście w szkole (link do ankiety poniżej).

Po złożeniu ankiety prosimy czekać na kontakt ze strony szkoły w celu ustalenia terminu spotkania z rodzicami i uczniem.

Etapy rekrutacji:

1. Wypełnienie i dostarczenie ankiety rekrutacyjnej.
2. Udział w spotkaniu z rodzicami i uczniem.
3. Udział w dwóch godzinach praca w naszych pracowniach oraz wspólnej integracji w tym samym terminie.

O wynikach rekrutacji poinformujemy Państwa mailowo w drugiej połowie czerwca 2022 r.

W razie pytań prosimy wysłać maila na adres:
ola@szkolamontessori.com.pl

Adres szkoły:

Koszarawa 142,
34-332 Koszarawa
ola@szkolamontessori.com.pl

Biuro Szkół Fundacji:

Koszarawa 675,
34-332 Koszarawa
biuromms@szkolamontessori.com.pl

Biuro Szkół Fundacji

Rolą Biura Szkół Fundacji jest udzielania pomocy i informacji dotyczących pracy i działania wszystkich szkół Fundacji. Należy tam kierować wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości w kwestiach zarówno formalnych, jak i merytorycznych. Pracujące tam osoby mają też zadanie skontaktowania Państwa z konkretnymi nauczycielami i dyrektorami szkół.