zlotgrodzisk

II Zlot Edukacji Domowej w Grodzisku Mazowieckim

15 czerwca 2019, sobota

Dla homeschoolersów, entuzjastów, sympatyków, zainteresowanych ED, niezdecydowanych i tradycjonalistów.

11.00 – 14.00

O wspólnych mózgach i wspólnych światach – dr Marek Kaczmarzyk – wykład dla dorosłych i młodzieży

10.30 – 14.00

Opieka dla dzieci pow. 5 roku życia. Czas na las – Magda i Rafał Karpienia (FB)

Zgłoszenia tutaj.

Dzieci oddajecie pod opiekę o 10.30 na parkingu przy klasztorze sióstr dominikanek w Radoniach (Radonie, ul. Widokowa 4). Adres.

14.00 – 15.00

Obiad na miejscu, rozmowy

14.00 – 17.00

Zrób sobie koszulkę ze Zlotu Colorovo Pracownia Sitodruku Monika i Jakub Jarosowie: https://www.colorovo.com/ (koszulki własne lub do kupienia na miejscu)

14.30 – 15.00

REJS propozycja dla licealistów – o. Rafał Szymko OP

15.00 – 16.50

O wspólnych mózgach i wspólnych światach – dr Marek Kaczmarzyk – konwersatorium dla licealistów i ósmoklasistów

15.00 – 15.50

Edukacja Domowa- czym jest, jak się w niej odnaleźć, co warto wiedzieć – Ola Sawicka, Adam Kaliszuk, Safona i Przemek Kozielec

16.00 – 16.50

Baranki- rodzinne przygotowanie do I Komunii dzieci w ED – Ola Sawicka, Iliana Kacprzak

17.00 – 17.50

Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące w ED, test ósmoklasisty i matura? Jak to zrobić – Safona i Przemek Kozielec, Dżemila Sulkiewicz-Nowicka

17.00 – 18.00

Mózgowe rozkminki
dr Marek Kaczmarzyk – rozmowy indywidualne

18.00 – 20.00

K.L.U.B. propozycje dla licealistów
Tosia Kozielec

18.00 – 20.00

Grupa wsparcia dla rodziców ED – Agnieszka Stein

Ola Sawicka

pedagog, nauczycielka Montessori, współtwórczyni Fundacji Królowej Świętej Jadwigi, która prowadzi niepubliczne, bezpłatne szkoły podstawowe, licea i przedszkola Montessori w kilkunastu miejscach w Polsce – od Koszarawy Bystrej w Beskidach po Grodzisk Mazowiecki na Mazowszu, z o. Przemkiem Ciesielskim OP od kilku lat przygotowuje rodziny z dziećmi do I Komunii

Agnieszka Stein

psycholog, pracująca w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, opartym na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami, współtwórczyni Bliskiego miejsca, autorka książek m.in. Dziecko z bliska, Dziecko z bliska idzie w świat, Akcja adapatacja, Potrzebna cała wioska, Nowe wychowanie seksualne, homeschoolerka.

Marek Kaczmarzyk

neurobiolog, neurodydaktyk, memetyk autor książek m.in. Szkoła neuronów, Szkoła memów, Unikat, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego

Safona i Przemek Kozielec

socjolog i ekonomista, od września 2018 prowadzą Niepubliczną Szkołę Podstawową i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Grodzisku Mazowieckim, małżeństwo, rodzice czwórki dzieci, które uczyły się w szkole systemowej i częściowo uczą się jeszcze w domu.

Zapraszamy do Montessori Mountain Schools Edukacja Domowa Grodzisk Mazowiecki – Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Dygasińskiego 1.