baranki2

I Komunia Święta Baranków z Bemowa

Pomysł na utworzenie Baranków w naszej parafii powstał w czerwcu 2020r. Dzięki zgodzie ks. Proboszcza oraz wzięciu naszej grupy pod opiekę przez Ks. Opiekuna, a także dzięki temu, że dwa małżeństwa były gotowe na prowadzenie grupy i dzielenie się swoim doświadczeniem – pomysł Baranków nabrał kształtów i grupa zaczęła realnie działać.

Spotkania Baranków odbywają się raz na miesiąc w gronie rodzin „przygotowujących się” wraz z rodzinami „prowadzącymi”, których dzieci już w zeszłych latach brały udział w takim przygotowaniu oraz ksiądz. W naszej parafii na spotkanie składa się: wspólna niedzielna Eucharystia o 11:30 oraz późniejsze zajęcia w salce trwające ok. 2h.

Pierwsza grupa przeszła swoją drogę w roku szkolnym 2020/2021, zawiązując wspólnotę w Uroczystość Wszystkich Świętych, a kończąc uroczystym przystąpieniem do dwu sakramentów: pokuty i pojednania w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 11 czerwca oraz I Komunii św. we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny 12 czerwca.

Udostępnij