barankijamna6

Grudniowe spotkanie Baranków na Jamnej

4 grudnia Baranki wyruszyły na Jamną. Spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią, po której była okazja do spowiedzi dla starszych Baranków, a także dla Rodziców. Następnie spotkaliśmy się w Wieczerniku, by tam „wejść” w Mszę Świętą krok po kroku, coraz głębiej. Każdy etap wspaniale przybliżył nam Ojciec Grzegorz, by na koniec wytłumaczyć sens słów „Misa est”. Później rodziny układały obrazy przedstawiające dzieciństwo Pana Jezusa i dopasowywały teksty z Ewangelii, by następnie przedstawić te wydarzenia w formie pantomimy.

Po katechezach wszyscy zasiedliśmy przy pięknie zastawionych stołach i zjedliśmy obiad. Teraz czas na Bal Świętych! Zarówno dzieci, jak i Rodzice przebrani za Świętych, ruszyli do zabawy pod przewodnictwem Gieni i Piotra, którzy wspaniale przygotowali nam czas zabawy. Na zakończenie teatrzyk kamishibai. Było jak w niebie!

Udostępnij