Edukacja Domowa - Wymagania

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie, przedstawiamy Wam ujednolicone, dopracowane na podstawie podręczników, jakie przekazujemy naszym uczniom, wymagania egzaminacyjne, na każdy z przedmiotów w szkole podstawowej i liceum ogólnokształcącym. 

Ilość tekstu jest bardzo duża. W poprzednich latach staraliśmy się to uprościć i uczynić bardziej przyjaznym. Przyznajemy jednak, że współpracujące (zwykle kontrolujące) z nami organy oświaty zdecydowanie sugerowały nam opracowanie wymagań w takiej formie. Jednak, chcielibyśmy zaznaczyć, że także wielu naszych Rodziców bardzo prosiło, nalegało, aby wymagania były opisane bardzo precyzyjnie. Mamy nadzieję, że tworząc zamieszczone na stronie opracowanie,  spełniliśmy to oczekiwanie. 

Po tym wyjaśniającym wstępie, chcielibyśmy podkreślić, że nic się nie zmienia w istocie prowadzonych egzaminów końcoworocznych. Nadal egzamin jest wyczekiwanym przez nauczycieli czasem rozmowy z uczniem. Pragniemy w miłej, ciepłej atmosferze pozwolić naszym uczniom podzielenie się zdobytą wiedzą. Prosimy naszych uczniów o przywiezienie samodzielnie przygotowanych materiałów, prezentacji, prac związanych z tematyką zdawanego egzaminu. Postaramy się, aby w tym roku, w czasie sesji egzaminacyjnych znalazł się czas na rozmowy Rodziców z nauczycielami lub dyrektorami naszych szkół.

Ola i Marcin Sawiccy

SZKOŁA PODSTAWOWA

Liceum (po gimnazjum)

Liceum (po szkole podstawowej)