Nasz Pomysł

Wspólne biuro szkół Fundacji

Jak ZAPISAĆ SIĘ do naszych szkół? Należy pobrać odpowiednie formularze z naszej strony z zakładki EDUKACJA DOMOWA – rekrutacja oraz posłać je do biura. Wszystkie informacje dotyczące adresów szkół, wymaganych dokumentów i innych kwestii związanych z rekrutacją znajdują się pod tym linkiem.

W przypadku nowopowstających szkół, natychmiast poinformujemy Państwa o pomyślnej rejestracji. Decyzje o przyjęciu ucznia, Biuro pośle rodzicom po 1 września 2018. Zachęcamy do wcześniejszego posyłania kompletu dokumentów. Przypominamy o konieczności złożenia opinii PPP.

Uwaga rodzice uczniów szkół w Koszarawie Bystrej: prosimy o nie przenoszenie dzieci do nowopowstających szkół! (Przeniesienie wiązałoby się z ponowna potrzebą załatwienia opinii z PPP oraz z utratą znaczącej części subwencji przez szkołę).

Egzaminy ED

Egzaminy ED w Grodzisku Mazowieckim, Koszarawie Bystrej, Krakowie i Wrocławiu. Możliwość zdawania egzaminów w wybranych przez siebie ośrodkach, będzie możliwa po wcześniejszym zgłoszeniu, zgodnie z zasadami, o których wszyscy zostaną poinformowani na początku roku szkolnego.

Zloty, pikniki

spotkania dla rodzin w Koszarawie Bystrej, Grodzisku Mazowieckim i Wrocławiu.

Wiosenne spotkania informacyjne dla chętnych na ED

Koszarawa Bystra, Wrocław, Grodzisk Mazowiecki

Otwarta strefa Montessori

dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Grodzisku Mazowieckim

Licealne Klasy Montessori

Licealne Klasy Montessori w Krakowie, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. Rekrutacja do klas, szczegóły znajdują się na naszej stronie.

Warsztaty narciarskie i skiturowe

Warsztaty narciarskie to 4 dni szkolenia z instruktorami na stoku, w grupach odpowiadających umiejętnościom, najprawdopodobniej na Słowacji, o ile tylko będzie zima:) Szkoła finansuje i zapewnia szkolenie i karnety. Zakwaterowanie, wyżywienie i opieka nad dziećmi pozostaje w gestii rodziców. Warsztaty zakończone są Mistrzostwami Polski ED w Narciarstwie Alpejskim.

Kursy i warsztaty Montessori

dla rodziców i nauczycieli

MMS wyprawa

góry i żagle

Obozy dla Dzieci i Młodzieży w wakacje

Koszarawa Bystra

Pracownia ceramiki i stolarstwa

Grodzisk Mazowiecki

Pierwsze kroki w ED

wsparcie dla rodzin – koordynuje Grodzisk Mazowiecki

Klub dla Młodzieży

Grodzisk Mazowiecki