Nasz Pomysł

Pomysł na współpracę z uczniami i rodzinami edukującymi w domu tworzymy od wielu lat i pewnie będziemy go jeszcze wiele razy zmieniali i ubogacali.  Dekadę temu wielkim wsparciem dla rodzin ED było ciepłe przyjęcie, wysłuchanie, zaproszenie do szkoły na nasze zajęcia.W kolejnych latach rozpoczęliśmy organizowanie spotkań i zlotów dla rodzin, warsztatów dla naszych uczniów, obozów wędrownych. Dużym wyzwaniem było stworzenie oferty z której mogą korzystać nasi uczniowie rodzice z różnych części Polski. We współpracy z Politechniką Warszawską zorganizowaliśmy Szkołę Patrzenia, wykupiliśmy dla naszych dostęp do programów językowych Mango i Rosseta, zorganizowaliśmy klasy licealne Montessori w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu. Od września 2018 wydajemy magazyn KREDA mający na celu wsparcie i inspirację środowiska związanego z naszymi szkołami. Tradycją stały się tygodniowe warsztaty narciarskie prowadzone przez instruktorów MMS Dendysski, rekolekcje kinowe O. Tomka Rojka, przygotowania do pierwszej komunii, plenery rysunkowe, warsztaty z kaligrafii, jesienne unconference gromadzące pół tysiąca osób. Spotkania z rodzinam ED są wielką inspiracją dla naszych nauczycieli i uczniów szkół stacjonarnych, zmienia się nasze myślenia o edukacji. Stajemy się bardziej otwarci i odważni w refleksjach i działaniach dotyczących uczenia. O wszystkich proponowanych wydarzeniach, propozycjach dla naszych uczniów można znaleźć w zakładkach poświęconych poszczególnym obszarom naszych szkół i Fundacji Królowej Świętej Jadwigi.

Zapraszamy wszystkich, którzy w nowym roku szkolnym rozpoczną bądź będą kontynuowali współpracę z naszymi szkołami. Propozycja przedstawiona poniżej dotyczy wszystkich uczniów i rodziców, będących uczniami naszych istniejących i nowopowstających szkół Fundacji.

Niezależnie od miejsca zamieszkania i przynależności do jednej z naszych szkół, zapraszamy do korzystania z naszej oferty programowej. Szczegółowe informacje o terminach, zapisach i miejscach będziemy umieszczali na naszej stronie internetowej.