Edukacja Domowa - Egzaminy

I PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINÓW

Na początku roku szkolnego każdy z uczniów otrzymuje od szkoły wymagania dotyczące każdego z przedmiotów. Wymagania są w zasadzie w trochę krótszy sposób opisanymi wymaganiami z podstawy programowej MEN w danej klasie. Zwykle nauczyciel zamieszcza tam uwagi dotyczące przygotowań do każdego.

II ORGANIZACJA EGZAMINÓW

Wszyscy nasi uczniowie w edukacji domowej muszą do końca stycznia 2019 roku wypełnić ankietę zgłoszeniową na egzaminy ze wszystkich przedmiotów. Informacja o konieczności wypełnienia ankiety została przesłana drogą mailową, w razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z biurem szkół.

Zaplanowaliśmy dwanaście sesji egzaminacyjnych, w czterech miejscach w Polsce. (Schemat sesji egzaminacyjnych – link.) Ostatnia sesja egzaminacyjna w Grodzisku Mazowieckim, definitywnie zamyka czas zdawania egzaminów.

Do końca stycznia 2019 roku należy wypełnić ankietę zgłoszeniowa na egzaminy  w roku szkolny 2018/2019. Biuro Szkoły układa grafik egzaminów, od momentu podania go do wiadomości, jest on niezmienny, jeżeli rodzic chciałby zmienić termin egzaminu – ustala to indywidualnie z egzaminatorem.

Bardzo gorąco zachęcamy do zapisywania się na wcześniejsze terminy. Egzaminy w tym czasie są bardzo kameralne, nie rozciągają się na godziny wieczorne, mają spokojniejszy przebieg.

Przypominamy że na egzaminy z wybranych przedmiotów można się także umawiać w trakcie roku szkolnego. W tym celu prosimy o indywidualny kontakt z nauczycielem i ustalenie dogodnego dla obu stron terminu.  Informujemy także, że egzaminy indywidualne możliwe są jedynie do końca maja 2019. Miejsce i czas egzaminu zależy od możliwości czasowych egzaminatora.

Kontakty mailowe do nauczycieli przeprowadzających egzaminy w zakładce – egzaminatorzy

Informacja o dokładnym planie przebiegu egzaminów w danym terminie oraz miejscu będzie przekazywana do Państwa drogą mailową, na dwa tygodnie przed egzaminami.

Koszt noclegów na czas egzaminów, dla ucznia oraz opiekuna, pokrywa szkoła jedynie w  wyznaczonych przez nas miejscach i terminach. Rodzice zgłaszają zapotrzebowanie we własnym zakresie. Zapisy na noclegi przyjmujemy mailowo pod adresem: fundacja@szkolamontessori.com.pl z dopiskiem “noclegi ED na egzaminy”. Prosimy o podawanie dokładnej daty pobytu (noclegi od….do….).

UWAGA!
  1. Pokrywamy koszty noclegów podczas egzaminów w tylko w czasie sesji w Koszarawie Bystrej.
  2. Szkoła pokrywa koszt noclegów maturzystów. Noclegi osób towarzyszących są odpłatne.
  3. Chcielibyśmy zaznaczyć, że liczba miejsc noclegowych objęta dofinansowaniem jest ograniczona. Sugerujemy wcześniejszą rezerwację miejsc.
zamknij