Edukacja Domowa - Egzaminy

I PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINÓW
Na początku roku szkolnego, każdy z uczniów otrzymuje od szkoły dostęp do treści, wymagań, dotyczący każdego z przedmiotów. Uczniowie sami decydują, z jakich materiałów korzystają,ucząc się przedstawionych zagadnień. Mogą opierać się na podręcznikach. Lista książek, na podstawie których, konstruowano wymagania, będzie zamieszczona na stronie szkoły do 10 września 2019.
II ORGANIZACJA EGZAMINÓW

Wszyscy nasi uczniowie w edukacji domowej, miesiąc przed dana sesją egzaminacyjna, otrzymają link do ankiety związanej z nadchodzącym tygodniem egzaminacyjnym. Chcąc się zapisać, należy wypełnić załączoną ankietę.

Zaplanowaliśmy kilkanaście sesji egzaminacyjnych, w naszych szkołach w Koszarawie Bystrej i Żywcu, Krakowie, Grodzisku Mazowieckim, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim. (Schemat sesji egzaminacyjnych – link.) Ostatnia sesja egzaminacyjna w Grodzisku Mazowieckim w czerwcu, definitywnie zamyka czas zdawania egzaminów.

Biuro Szkoły układa grafik egzaminów. Od momentu podania go do wiadomości, jest on niezmienny.

Bardzo gorąco zachęcamy do zapisywania się na wcześniejsze terminy.  Egzaminy w tym czasie, są bardzo kameralne, nie rozciągają się na godziny wieczorne, mają spokojniejszy przebieg.

Przypominamy że na egzaminy z wybranych przedmiotów, można się także umawiać w trakcie roku szkolnego. W tym celu prosimy o indywidualny kontakt z nauczycielem i ustalenie dogodnego dla obu stron terminu.  Informujemy także, że egzaminy indywidualne możliwe są jedynie do końca maja 2020. Miejsce i czas egzaminu zależy od możliwości czasowych egzaminatora. Szczególnie prosimy o to uczniów z orzeczeniami lub zaleceniami dotyczącymi  specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Kontakty mailowe do nauczycieli przeprowadzających egzaminy znajdują się w zakładce – egzaminatorzy

Informacja o dokładnym planie przebiegu egzaminów w danym terminie oraz miejscu, będzie przekazywana do Państwa drogą mailową, na dwa tygodnie przed egzaminami.

Uczniowie naszych szkół mogą zdawać egzaminy w wybranych przez siebie miejscach, w których przeprowadzamy sesje egzaminacyjne.

Koszt noclegów na czas egzaminów, dla ucznia oraz opiekuna, pokrywa szkoła jedynie dla uczniów zapisanych do szkoły podstawowej i liceum w Koszarawie Bystrej, w czasie wyznaczonych tamże sesji egzaminacyjnych oraz w wyznaczonych przez szkołę miejscach. Rodzice zgłaszają zapotrzebowanie we własnym zakresie. Zapisy na noclegi przyjmujemy mailowo pod adresem najwcześniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem danej sesji egzaminacyjnej: fundacja@szkolamontessori.com.pl z dopiskiem “noclegi ED na egzaminy”.  Prosimy o podawanie dokładnej daty pobytu (noclegi od….do….).

UWAGA!
  1. Koszt noclegów na czas egzaminów, dla ucznia oraz opiekuna, pokrywa szkoła jedynie dla uczniów zapisanych do szkoły podstawowej i liceum w Koszarawie Bystrej, w czasie wyznaczonych tamże sesji egzaminacyjnych oraz w wyznaczonych przez szkołę miejscach.
  2. Szkoła pokrywa koszt noclegów maturzystów. Noclegi osób towarzyszących są odpłatne.
  3. Chcielibyśmy zaznaczyć, że liczba miejsc noclegowych objęta dofinansowaniem jest ograniczona. Sugerujemy wcześniejszą rezerwację miejsc.
III Schemat Sesji Egzaminacyjnych