sztukaimamona1

Dzień Sztuki i Mamony – kolejne spotkania warszawskich LEDów

W ostatnich dniach przed zamknięciem szkół, w warszawskiej grupie LED prowadzonej przez Marcina Mińkowskiego, odbyły się dwa, bardzo ciekawe wydarzenia. Zapraszamy na relację z Dnia Sztuki oraz z Dnia Mamony.

Dzień Sztuki

Zaczęliśmy od oglądania dzieł Van Gogha. Było to nietypowe doświadczenie, ponieważ był to pokaz grafiki komputerowej nałożonej na obrazy artysty, dzięki czemu te obrazy się ruszały! Zgodnie uznaliśmy, że było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie z obrazami tego mistrza, choć również bardzo intensywne.

W drugiej części spotkania obejrzeliśmy w POLIN wystawę Wilhelma Sasnala, jednego z najważniejszych polskich artystów współczesnych. Dowiedzieliśmy się nieco więcej o sztuce współczesnej i o obrazach p. Sasnala na warsztatach prowadzonych przez edukatora z Polin.

Dzień Mamony

Następnego dnia mieliśmy, dla kontrastu, spotkanie pt. „Jak zarobić milion dolarów” (żeby wydać na sztukę naturalnie). Najpierw naszym gościem był Sebastian Starzyński, rzutki przedsiębiorca, twórca kilkunastu firm, a obecnie właściciel m.in. Abrsesta i TakeTask.

Sebastian odpowiadał na pytania czy ma ten milion dolarów, dlaczego robi to co robi, czy musiał oszukiwać, żeby odnieść sukces. No i… jak znaleźć dobrą pracę w przyszłości. Poznaliśmy też przykazania człowieka przedsiębiorczego!

  1. Nie bój się przyznać do porażki. To zawsze nauka
  2. Działaj z pasją. Idź za swoim instynktem i energią. Nie za pieniądzem.
  3. Bądź wytrwały.

Potem jeszcze dyskutowaliśmy, czy wszystko powinno być na sprzedaż. Czy można sprzedać miejsce w kolejce do lekarza, na lotnisku? Czy można płacić za stopnie? A za czytanie książek? I doszliśmy do wniosku, że są wartości, które pomimo tego, że są na sprzedaż, to nie powinniśmy ich kupować (ani sprzedawać).

Do zobaczenia w styczniu!

Udostępnij