bielski led

Dużo się dzieje w bielskim LEDzie

Po feriach spotkania bielskiego LED-u stają się bardziej intensywne – 6 lutego znowu zaczynamy pracą własną w Open Space.

Potem odwiedził nas ksiądz Jacek Pędziwiatr – pokazywał nam zdjęcia ze swojej podróży do Izraela i opowiadał o tym wyjątkowym kraju – przybliżał żydowskie zwyczaje i symbolikę, dawał praktyczne wskazówki związane z podróżą i przedstawiał liczne anegdotki 🙂 Naprawdę bardzo się nam podobało.

Jednak na tym się nie skończyło – jedna reprezentantka naszego LED-u (konkretniej Marysia, pisząca właśnie ten artykuł ;)) podzieliła się z innymi członkami swoją pasją i zaprosiła ich na prezentację dotyczącą życia i twórczości jej ulubionego pisarza – Clive’a Staplesa Lewisa (autora „Opowieści z Narnii”, ale, jak się okazało, również wielu innych książek).

Czy wykład był ciekawy? O tym zapewnili mnie sami uczestnicy i fakt, że książki Lewisa przyniesione przez prowadzącą zostały przez nich zaraz po spotkaniu wypożyczone. Nie pozostaje więc nic innego, jak ucieszyć się tym faktem i zapoznać czytelników niniejszej relacji z wartymi przeczytania książkami Lewisa (lista stworzona przez Marysię):
„Zaskoczony Radością” – autobiografia Lewisa i historia jego nawrócenia
„Chrześcijaństwo po prostu” – „dla tych, którzy chcieliby wierzyć, ale intelekt im nie pozwala”
„Podział ostateczny” – przejazd autobusem z piekła do nieba
„Cztery miłości” – jak sam tytuł wskazuje – o miłości
„Listy starego diabła do młodego” – mechanizmy kuszenia w pigułce
„Opowieści z Narnii” – nie tylko dla dzieci
„Trylogia kosmiczna” – sposób patrzenia na świat Lewisa w wersji fabularnej
„Problem cierpienia” – dlaczego na świecie jest zło?
„Odrzucony obraz” – sposób postrzegania rzeczywistości przez ludzi w średniowieczu, czy ciemne wieki były naprawdę ciemne?

Udostępnij