kosciol

Dawniejsze i aktualniejsze wieści od włochowskich Baranków

LISTOPAD

Mimo iż listopadowy wyjazd wlochowskich barankowych grup nie mógł się odbyć, udało nam się spotkać – stacjonarnie na sobotniej Mszy Świętej i online.”Wycieczka po kościele” przybliżyła nam sekrety wyposażenia świątyni i zakrystii. Wiemy już nie tylko co to konfesjonał i chrzcielnica, ale także zacheuszki i trybularz. Księża Saletyni wyciągnęli z szaf wszystkie szaty, bardzo dziękujemy za demonstrację!Wysłuchaliśmy także Ewangelii o talentach, po czym pospieszyliśmy do domów, aby w gronie rodzinnym przygotować plakaty, którymi następnego dnia dzieliliśmy się w przestrzeni online. Nie było łatwo, ale się udało! Rodzice też mieli chwilę dla siebie na sobotnim wieczornym spotkaniu dla dorosłych. Poza tym nasze koła liturgiczne poszły w ruch i będą pielgrzymować od domu do domu, przybliżając naszym rodzinom rok liturgiczny.Mimo ograniczeń włochowskie Baranki mają się dobrze. Beee!

GRUDZIEŃ

Niedzielny spacer po Kampinosie przybliżył nam Pismo Święte – mogliśmy poznać historię powstawania Biblii, obejrzeć z ilu ksiąg się składa, jak wygląda w obcych językach (hebrajskim, greckim, łacińskim, włoskim, chińskim i arabskim) i dowiedzieć się, jak też wyglądało jej przepisywanie w dawnych wiekach. Była też praca z talentami, kołem liturgicznym, odszyfrowywanie haseł po hebrajsku i poszukiwania tajemniczych imion Jezusa. Nosy i stopy zmarzły, ale – warto było!

Udostępnij