Baranki – Warszawa (Służew)

Miejsce: Warszawa Służew

Prowadzący: Agnieszka i Tomasz Kondej, Małgorzata i Paweł Grabiec, Iliana Kacprzak

Kapłan: Ojciec Rafał Szymko OP

Kontakt: baranki.sluzew@szkolamontessori.com.pl

Zapraszamy przede wszystkim rodziny związane z edukacją domową a szczególnie z szkołą MMS w Grodzisku. Chcemy stworzyć grupę 12 rodzin. Spotykać się będziemy przy kościele oo. Dominikanów na Służewie, planujemy też jedno lub dwa spotkania wyjazdowe.

Dla wszystkich nas to już kolejny trzeci rok prowadzenia grupy Baranków. Na różne sposoby jesteśmy związani ze szkołą MMS w Grodzisku Mazowieckim. Jako rodzice doświadczyliśmy też przygotowania swoich dzieci do I Komunii Świętej w rodzinie.

 
Terminy spotkań:
w trakcie ustalania

Ojciec Rafał Szymko OP

W Zakonie Kaznodziejskim od 2012. Od roku kapłan i duszpasterz młodzieży „REJS” na Służewie. Od maja 2019 w edukacji domowej w Grodzisku Mazowieckim rozmawia z dzieciakami i młodzieżą w czasie egzaminów o religii.

Iliana Kacprzak

Pomysł Baranków zachwycił mnie dlatego, że do spotkania dziecka z Panem Jezusem w Komunii Świętej przygotowuje się cała rodzina. Nasza rodzina ma już 20 lat. Sześcioro naszych dzieci jest w edukacji domowej. W zeszłym roku z Barankami przygotowywaliśmy do I Komunii Świętej jedną z naszych córek. Od wielu lat współpracujemy w przygotowaniu rekolekcji dla małżeństw i narzeczonych w Hermanicach, a u dominikanów jesteśmy „od zawsze”.

Małgorzata i Paweł Grabiec

Jesteśmy małżeństwem od 14 lat, mamy dwoje dzieci, obecnie obydwoje po I Komunii Św. do której przygotowywali się w ramach Baranków. Z Dominikanami jesteśmy związani sercem i duchem mniej więcej od czasu naszego ślubu. W Barankach cenimy możliwość rodzinnych przygotowań, skupienie się na relacji z Bogiem i miłości oraz sposób przekazywania wiedzy zgodny z pedagogiką Montessori.

Paweł z wykształcenia jest psychologiem, obecnie pracuje w branży IT, Gosia jest psychologiem i pedagogiem, zajmuje się m.in prowadzeniem warsztatów psychoedukacyjnych oraz wspieraniem ludzi w lepszym poznawaniu siebie i w relacjach.

Agnieszka i Tomasz Kondej

Jesteśmy małżeństwem 13 lat, a nasza miłość już dawno jest pełnoletnia. Mamy piątkę dzieci, z których troje uczy się w trybie edukacji domowej (pozostała dwójka jest jeszcze za mała 🙂 ). Po rodzinnych przygotowaniach w barankowej grupie postanowiliśmy nieść tą ideę dalej, ofiarowując nasze talenty innym rodzinom. Tomek, farmaceuta i filozof, obecnie pracuje w branży IT, Agnieszka, psycholog i pedagog, od lat związana jest z edukacją alternatywną. Bliscy są nam warszawscy (i nie tylko 🙂 ) Dominikanie.

Baranki – Rydułtowy

Parafia: Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Rydułtowach (powiat wodzisławski) Prowadzący: Katarzyna i Andrzej Różyccy, Anna i Maciej Strzałkowscy oraz Mirela i Konstancjusz Mojżysz Kapłan: ks.

Baranki – Ibramowice

Parafia: Klasztor Sióstr Norbertanek w Imbramowicach Prowadzący: Baszka i Bogumił Sikory Kapłan: Ksiądz Adam Trzaska Kontakt: Baranki.Krakow@szkolamontessori.com.pl Dla rodzin edukacji domowej, otwartych i szczerych. Grupa

Baranki – Kraków (Pleti)

Miejsce: centrum Krakowa Prowadzący: Agnieszka i Jan Pleti Kapłan: Ojciec Barnaba Olszewski Kontakt: Baranki.Brody@szkolamontessori.com.pl Dla rodzin z ed i sympatyków. Trzeci rok prowadzimy przygotowania dla

Baranki – Jamna, Rozdziele

Miejsce: Jamna | Rozdziele Prowadzący: Genowefa i Grzegorz Mittmann Kapłan: Ojciec Grzegorz Kluz z Jamnej Kontakt: baranki.jamna.rozdziele@szkolamontessori.com.pl Grupa prowadzona przez ojca Grzegorza Kluza oraz małżeństwo

Baranki – Pszczyna

Parafia: Podwyższenia Krzyża Św. i M. B. Częstochowskiej w Pszczynie Prowadzący: Natalia i Przemek Góral Kapłan: ks. Marek Brewko Kontakt: baranki.pszczyna@szkolamontessori.com.pl Planowane terminy spotkań:17.10.202020-22.11.2020 wyjazd