Baranki – Warszawa (Bemowo)

Parafia: Parafia św. Łukasza Ewangelisty, Warszawa Bemowo

Prowadzący: Dominika i Marcin Misiakowie oraz Joanna i Arkadiusz Włodarczykowie

Kapłan: Bartosz Skawiński

Kontakt: baranki.bemowo@szkolamontessori.com.pl

Grupa ok. 8 rodzin, które chcą przygotować swoje dzieci do wcześniejszej Komunii Świętej lub pragną więcej niż przygotowanie szkolne. W pierwszej kolejności przyjmujemy rodziny z parafii św. Łukasza, ale zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea barankowych przygotowań.
 
Terminy spotkań: 
 
Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. 

Pierwsze spotkanie organizacyjne we wrześniu 2021 r. 
 
Wyjazd weekendowy integracyjno-rekolekcyjny w październiku 2021 r. 
Dominika i Marcin Misiakowie
Jesteśmy małżeństwem od 13 lat, mamy 4 wspaniałych dzieci. Kochamy las, nasze dwie najstarsze córki uczą się w mikroszkole w Laskach w bliskości przyrody. Przygotowywały się w barankowej formie do swojej Pierwszej Komunii, a następnie współprowadziliśmy grupę Baranków w naszej parafii. Kolejny rok chcemy nieść dalej ten pomysł!

Asia i Arek Włodarczykowie

Jesteśmy małżeństwem od 10 lat. Oboje lubimy włoskie klimaty.

Śpiew, w tym liturgiczny na głosy, granie na gitarze, taniec towarzyski oraz edukacja prowadzona metodą Marii Montessori, zwłaszcza edukacja religijna, to jest to, co sprawia mi radość i lubię temu poświęcać swój czas. Mojego Męża pochłania wszystko, co wiąże się z lataniem i widokami „z lotu ptaka”, poza tym lubi „majsterkowanie” oraz oglądanie filmów.

Oboje angażujemy się, na ile pozwalają nam siły i obowiązki, w życie społeczności parafialnej i szkolnej.

Dwóch najstarszych synów przygotowywaliśmy do I spowiedzi i I Komunii św. w „trybie szkolnym” poszerzając to przygotowanie w naszej rodzinie, jak tylko mogliśmy, o elementy z  religijnej edukacji montessoriańskiej. Rzeczywistość pandemiczna, która sprawiła, że do I Komunii św. zaczęły przystępować małe grupy dzieci oraz doświadczenia osób, które posłały swoje dzieci do tzw. „wczesnej” Komunii św. sprawiły, że zaczęliśmy poszukiwania takich możliwości – wcześniejszego i w małych grupach przygotowania trzeciego dziecka – córki – do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. Gdy w tym czasie naprzeciw nam wyszła propozycja przygotowań w grupie „baranki” wiedzieliśmy, że to jest to!

Po niespełna rocznym uczestnictwie w rodzinnym przygotowaniu do I spowiedzi i I Komunii św. naszej córki, możemy powiedzieć, że „baranki” to jest bardzo dobry pomysł i forma przygotowania. Chcemy dzielić się nią z Innymi oraz przygotować w ten sposób swoje kolejne dzieci.

Baranki – Rydułtowy

Parafia: Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Rydułtowach (powiat wodzisławski) Prowadzący: Katarzyna i Andrzej Różyccy, Mirela i Konstancjusz Mojżysz Kapłan: ks. Piotr Makosz Kontakt: Baranki.WodzislawSlaski@szkolamontessori.com.pl Nasze

Baranki – Krasieniec

Parafia: w trakcie ustalania Prowadzący: Baszka i Bogumił Sikory Kapłan: Ksiądz Adam Trzaska Kontakt: Baranki.Krakow@szkolamontessori.com.pl Dla rodzin edukacji domowej, otwartych i szczerych. Grupa 5 rodzin,

Baranki – Kraków (Pleti)

Miejsce: centrum Krakowa Prowadzący: Agnieszka i Jan Pleti Kapłan: Ojciec Barnaba Olszewski Kontakt: Baranki.Brody@szkolamontessori.com.pl Dla rodzin z ed i sympatyków. Trzeci rok prowadzimy przygotowania dla

Baranki – Pszczyna

Parafia: Podwyższenia Krzyża Św. i M. B. Częstochowskiej w Pszczynie Prowadzący: Natalia i Przemek Góral Kapłan: ks. Marek Brewko Kontakt: baranki.pszczyna@szkolamontessori.com.pl Planowane terminy spotkań: 9.10.2021

Baranki – Katowice (grupa 1)

Parafia: Przemienienia Pańskiego w Katowicach Prowadzący: Beata i Andrzej Bisok Kapłan: Ojciec Bartłomiej Sumara OP Kontakt: Baranki.Katowice@szkolamontessori.com.pl Rodziny związane z parafią Przemienienia Pańskiego w Katowicach