Baranki – Warszawa (Bemowo)

Parafia: Parafia św. Łukasza Ewangelisty, Warszawa Bemowo

Prowadzący: Joanna i Arkadiusz Włodarczykowie

Kapłan: Bartosz Skawiński

Kontakt: baranki.bemowo@szkolamontessori.com.pl

Grupa ok. 8 rodzin, które chcą przygotować swoje dzieci do wcześniejszej Komunii Świętej lub pragną więcej niż przygotowanie szkolne. W pierwszej kolejności przyjmujemy rodziny z parafii św. Łukasza, ale zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea barankowych przygotowań.
 
Terminy spotkań: 
 
Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. 

Pierwsze spotkanie organizacyjne we wrześniu 2021 r. 
 
Wyjazd weekendowy integracyjno-rekolekcyjny w październiku 2021 r. 
wlodarczyk

Asia i Arek Włodarczykowie

Jesteśmy małżeństwem od 11 lat. Oboje lubimy włoskie klimaty.

Śpiew, w tym liturgiczny na głosy, granie na gitarze, taniec towarzyski oraz edukacja prowadzona metodą Marii Montessori, zwłaszcza edukacja religijna, to jest to, co sprawia mi radość i lubię temu poświęcać swój czas. Mojego Męża pochłania wszystko, co wiąże się z lataniem i widokami „z lotu ptaka”, poza tym lubi „majsterkowanie” oraz oglądanie filmów.

Oboje angażujemy się, na ile pozwalają nam siły i obowiązki, w życie społeczności parafialnej i szkolnej.

Dwóch najstarszych synów przygotowywaliśmy do I spowiedzi i I Komunii św. w „trybie szkolnym” poszerzając to przygotowanie w naszej rodzinie, jak tylko mogliśmy, o elementy z  religijnej edukacji montessoriańskiej. Rzeczywistość pandemiczna, która sprawiła, że do I Komunii św. zaczęły przystępować małe grupy dzieci oraz doświadczenia osób, które posłały swoje dzieci do tzw. „wczesnej” Komunii św. sprawiły, że zaczęliśmy poszukiwania takich możliwości – wcześniejszego i w małych grupach przygotowania trzeciego dziecka – córki – do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. Gdy w tym czasie naprzeciw nam wyszła propozycja przygotowań w grupie „baranki” wiedzieliśmy, że to jest to!

Po niespełna rocznym uczestnictwie w rodzinnym przygotowaniu do I spowiedzi i I Komunii św. naszej córki, możemy powiedzieć, że „baranki” to jest bardzo dobry pomysł i forma przygotowania. Chcemy dzielić się nią z Innymi oraz przygotować w ten sposób swoje kolejne dzieci.

Nowe szkoły w Kętach i Grodzisku i zlot ED

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że zarejestrowaliśmy pięć naszych nowych szkół. W Kętach i Grodzisku Mazowieckim powstały nowe szkoły podstawowe i licea ogólnokształcące, a w

Nasze edukacyjne czasopismo KREDA

Kochani, po pół roku pracy i udało się rozpocząć realizacje wielkiego marzenia i wyzwania. Przygotowanie i wydanie miesięcznika o edukacji, o pasjach, o talentach. Miejsca

Matematyczne warsztaty Montessori

Na warsztaty zapraszamy nauczycieli, rodziców uczących dzieci w domu, studentów… Na warsztatach poruszymy następujące zagadnienia: – Zakres liczenia 1-1000 – Mnożenie i dzielenie w zakresie

Jesienny Zlot – relacja filmowa

Na jesienny Zlot ED w Koszarawie Bystrej przybyło ponad 500 dzieci i rodziców. Dopisała cudowna słoneczna pogoda. W unconference zaangażowali się wszyscy rodzice. W czasie