gorki1

BARANKI w Górkach Wielkich zainaugurowane!

Po kreatywnym czasie przygotowań 2 października ruszył kurs Barankowych spotkań w Parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wiellkich. Do naszej inauguracyjnej grupy zgłosiła się 9 rodzin z różnych stron-najdalsza, aż spod Krakowa! W przestronnej sali przyparafialnego Mikroklimatu zrobilo się gwarno i kolorowo. Wspólną modlitwą i blogoslawieństwem rozpoczął spotkanie proboszcz parafii x. Roman Berke-opiekun duszpasterski naszych Baranków. Następnie prowadzący Marta i Wojciech Pałaszowie oraz Beata i Rafał Marchlewiczowie przeprowadzili słuchaczy przez meandry Roku Liturgicznego. Nie zabrakło aktywnego zaangażowania naszych uczestników i wesołych momentów (np.:„Trzej królowie to: Kacper, Melchior i …Barnaba”:). Po krótkiej przerwie rodzice udali się na spotkanie integracyjne, a dzieci na warsztaty robienia różańców poprowadzone przez Martę Ignatowicz. Obydwa zespoły spędziły dobry czas, a dla chętnych była po wszystkim możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Sądząc po opiniach uczestników na założonym komunikatorze-była to udana premiera i wszyscy nie możemy się doczekać kolejnego spotkania-z czego ogromnie się cieszymy.

Efekty naszego barankowania można podejrzeć na załączonym filmiku. Chwała Panu!

Udostępnij