spoktnie-glowne

Baranki na Jamnej. Ale to był rok!

Spotkanie: 5 XII 2020 (w Kościele o Kościele, kaligrafia, Bal św. Mikołaja)

Nasze spotkanie rozpoczęło się w Kościele Mszą Świętą podczas której rodziny włączyły się w śpiew i czytania. Ojciec Grzegorz przybliżył nam znaczenie znaków i symboli chrzcielnych. Następnie odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne i każdy na nowo przypomniał sobie że jest umiłowanym Dzieckiem Boga.

Każda rodzina zaprezentowała taśmę darów, a potem rysowanie w Kościele tych elementów, które zrobiły na nas szczególne wrażenie. Popołudnie też było bardzo ambitne, gdyż dzieci wraz z rodzicami wypisywały imiona Boga pismem kaligraficznym a na zakończenie odbył się Bal Świętego Mikołaja i Wszystkich Świętych.

Spotkanie: 23 I 2021 (o spowiedzi dla Rodziców)

Spotkanie, jak zwykle rozpoczęło się Mszą Świętą i dotyczyło zagadnień związanych ze spowiedzią. Ojciec Grzegorz Kluz pięknie przybliżył nam, jak będzie wyglądało to spotkanie z kochającym Ojcem. Agnieszka Gadzała podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi ze spowiedzią jej synów. 

Spotkanie: 13 II2021 Spotkanie online z dziećmi i Rodzicami.

Ojciec Grzegorz powiedział nam krótką katechezę o modlitwie Ojcze nasz. Dzieci zaprezentowały wykonane przez siebie książeczki z opracowaniem tej modlitwy i pokazały wykonane przez siebie obrazy Serca Jezusowego. 

Spotkanie: 3,10, 17 III 2021 Rekolekcje dla Rodziców online z p. Mieczysławem Guzewiczem  pt. „Miłość małżeńska może być piękna” 

Przez trzy kolejne środy łączyliśmy się późnym wieczorem z panem Guzewiczem, który mówił o konieczności modlitwy rodzinnej. Zachęcał do podejmowania tych wyzwań, które służą dobru rodziny i mówił o wartości modlitwy do św. Rafała Archanioła.

Spotkanie: 27 III 2021 (Lepienie krzyży z gliny, krok w Wielki Post, Droga Krzyżowa)

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą. Następnie dzieli lepiły krzyże z gliny z pomocą rodziców. Z pomocą koła liturgicznego weszliśmy w Wielki Post. Agnieszka Gadzała pięknie omówiła z dziećmi fragment ewangelii św. Jana 12,24 o tajemnicy śmierci. Po południu Ojciec Grzegorz zabrał nas na Drogę Krzyżową a dzieci czytały ułożone przez siebie rozważania do każdej stacji. Na zakończenie Ojciec spotkał się z samymi Rodzicami i rozmawiali o zagrożeniach związanych z sektami.

Spotkanie: 17 IV 2021 (Rozszerzona taśma darów)

Po Mszy Św omówiliśmy szerzej taśmę darów. Przy tej okazji Ojciec Grzegorz Kluz pokazał dzieciom węża, którego hoduje a rodzina Michalików zaprezentowała ciekawostki o pszczołach i świece z wosku, które robią samodzielnie. Potem rodzina Gadzałów przedstawiła teatrzyk o św. Józefie, a dzieci same stworzyły swój teatrzyk o św. Józefie z racji roku św. Józefa. 

Spotkanie: 7,8 V 2021 (Spowiedź i I Komunia Święta)

W piątek o godzinie 15.00 spotkaliśmy się w Kościele i wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po niej Ojciec Grzegorz zebrał dzieci i powiedział im kilka słów o spowiedzi, jako spotkaniu z kochającym i miłosiernym Ojcem oraz o znaczeniu białej alby. Dzieci z radością spowiadały się samemu Jezusowi klęcząc na skórze baraniej przy otwartym tabernakulum a Ojciec był pośrednikiem. Rodzie towarzyszyli dzieciom śpiewając psalmy i kanony. 

Wieczorem uczestniczymy we Mszy Świętej a po niej było ognisko i wspólne plecenie wianków dla dziewczynek. 
W sobotę rano dzieci wraz z rodzicami wsadzali swoje winogrona w winnicy Ojców Dominikanów a o godz 11.00 zebraliśmy się w Kościele i dzieci przyjęły po raz I Pana Jezusa do swoich serc. 

Udostępnij