Baranki – Górki Wielkie

Kapłan: ksiądz Roman Berke

Kontakt: baranki.gorki@szkolamontessori.com.pl

Dla kogo:

Rodziny z dziećmi z Górek/Brennej i okolic.

Czym są Baranki:

To rodzinna inicjatywa przygotowań do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Jest to cykl spotkań edukacyjnych, w których dziecko przygotowuje się do tych ważnych sakramentów wspólnie z rodzicami. Co więcej, to rodzice są najlepszymi przekazicielami wiary, którzy z pomocą prowadzących, przechodzą w sposób zaangażowany kolejne etapy przygotowań: od zrozumienia roku liturgicznego, przez elementy Mszy Świętej po istotę spowiedzi i komunii-spotkania z Jezusem eucharystycznym.

Ksiądz Roman Berke, Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich -zaangażowany w ruch Odnowy w Duchu Świętym, człowiek modlitwy, organizator, sportowiec.

Marta i Wojciech Pałaszowie – rodzice piątki wspaniałych dzieciaków, z których trójka jest już po barankowej I Komunii. Ludzie ekumenicznej modlitwy i społecznicy, wyrośli we Wspólnocie Dobrego Pasterza. Marta-świetny animator i organizator, kobieta dobrej rady, Wojciech- nawrócony lekarz, humanista i człowiek działań twórczych.

Beata i Rafal Marchlewiczowie – rodzice trójki dzieci w edukacji domowej, gospodarze Koziej Zagrody – regionalnej gospody w Brennej, miejsca, w którym pod kuchennym piecem buzuje żywy ogień. Zaangażowani w kultywowanie tradycji kultury górali beskidzkich,  barankowicze.

ignatowicz

Marta Ignatowicz – barankowy support i multiinstrumentalistka, poliglotka, misjonarka świecka, matka trójki dzieciaków, dla której nie ma wyzwań ekstremalnych 🙂

Nowe szkoły w Kętach i Grodzisku i zlot ED

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że zarejestrowaliśmy pięć naszych nowych szkół. W Kętach i Grodzisku Mazowieckim powstały nowe szkoły podstawowe i licea ogólnokształcące, a w