sdr

Baranki Głogoczowsko – Jamnejskie

Baranki Głogoczowsko – Jamnejskie pokłoniły się Matce Bożej Niezawodnej Nadziei na Jamnej. Od piątku do niedzieli osiem Rodzin wraz z Ojcem Grzegorzem Kluzem, wyruszyło na wspólną drogę modlitwy, rozmów, pracy i czasu wolnego. Ojciec Grzegorz pokazał Rodzinom szaty i paramenty liturgiczne, dzieci szczególnie przeżyły wertowanie mszału i możliwość dotknięcia kielicha. Otwarte tabernakulum także bardzo zapadło im w sercach… Później Rodzice oprowadzali swoje dzieci po kościele, pisząc i rysując poszczególne przedmioty. Czas przy Matce Bożej Jamnejskiej zakończyliśmy rysunkiem z natury. Popołudnie wypełniła konferencja Ojca Grzegorza o Talentach, by później móc je rodzinnie narysować na Linii Darów. Na zakończenie w teatrzyku kamishibai zagościła opowieść o Świętej Helenie. Dwa wieczory wspólnych długich rozmów umocniły wspólnotę i pozwoliły na lepsze poznanie i Rodziców i dzieci 🙂 Niedzielny poranek poświęciliśmy na odmówienie wspólnej litanii do Patronów naszych Rodzin wraz z prezentacją prac dzieci, które przedstawiały ich Patronów. Dzieci mogły też pojeździć na koniu, bywalcu Jamnejskiej łąki 🙂

Udostępnij