baranki-freta

Baranki Freta – Jesteśmy napełnieni!

Baranki z Warszawy przy ul. Freta spotykały się regularnie w różnych rzeczywistościach (na żywo i on – line) ale jednogłośnie stwierdziliśmy, że nie może odbyć się nasze najważniejsze spotkanie – I Komunia bez wyjazdu. I udało się, w piękny majowy weekend (15-16) wyruszyliśmy do Loretto pod Warszawą. To był niezwykły czas dla nas wszystkich, bardzo intensywny i ogromnie ubogacający. Pochylaliśmy się nad tajemnicą spowiedzi, rodzice mieli mini-warsztaty z komunikacji prowadzone przez p. M. Berlińską, dzieciaki nitką „pisały” zaproszenia na I komunię, udało nam się zrobić pamiątkowe krzyże z gliny, wspólnie pośpiewać, pomodlić, przypomnieć i odnowić przyrzeczenia małżeńskie, a przede wszystkim długo, długo porozmawiać ze sobą na wiele ważnych tematów. Stworzyliśmy tak piękną wspólnotę, która na pewno nie przestanie spotykać się po I Komunii, bo czujemy się zaproszeni do czegoś więcej… 

Udostępnij