Baranki – Beskid Żywiecki

Parafia: w Korbielowie i w Soli k/Zwardonia

Prowadzący: Anna i Aleksander Olszowscy oraz Kasia i Szymon Kasia Dyllus

Kapłan: ks. Mirosław Szewieczek

Kontakt: Baranki.BeskidZywiecki@szkolamontessori.com.pl

Zapraszamy mieszkańców Beskidu Żywieckiego na spotkania raz w miesiącu w Korbielowie lub w Soli oraz dwa wyjazdy weekendowe – jesienią i na wiosnę.

Anka i Olek Olszowscy
Jesteśmy rodzicami piątki dzieci w wieku od 10 do 25 lat; niektóre uczyły się w ramach edukacji domowej. Od dwóch lat mieszkamy w Koszarawie, gdzie przeprowadziliśmy się z okolic Krakowa. Teraz mieszkając w górach mamy czas na to co kochamy – piesze wycieczki górskie, rowerowe, wypady na nartach.
Anka pracuje w kilku szkołach Montessorii MMS w okolicach Żywca ucząc biologii w sposób alternatywny. Olek pracuje w firmie elektronicznej.
Od ponad 28 lat jesteśmy związani ze środowiskiem dominikańskim. Cieszymy się, że prowadząc grupę Baranków pomagamy rodzicom świadomie przygotować ich dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

Kasia i Szymon Dyllus

Jesteśmy rodzicami 4 dzieci, wszystkie uczą się w szkołach MMS. Kilka lat temu przeprowadziliśmy się z Katowic w Beskid Żywiecki by żyć w sercu gór, które kochamy. 
Kasia z zawodu teolog z pasji fotografka, ikonopiska, mydlarka, miłośniczka kapliczek przydrożnych i długich rozmów z przyjaciółmi. 
Szymon chce pracować z ludźmi i pomagać im przez słuchanie i rozmowę. Prowadzi też bloga: “To chcę robić!”. Troje naszych starszych dzieci poprowadziliśmy drogą Baranków do Komunii, a teraz bardzo się cieszymy, że możemy innym rodzicom towarzyszyć w tej drodze.

Baranki – Rydułtowy

Parafia: Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Rydułtowach (powiat wodzisławski) Prowadzący: Katarzyna i Andrzej Różyccy, Anna i Maciej Strzałkowscy oraz Mirela i Konstancjusz Mojżysz Kapłan: ks.

Baranki – Ibramowice

Parafia: Klasztor Sióstr Norbertanek w Imbramowicach Prowadzący: Baszka i Bogumił Sikory Kapłan: Ksiądz Adam Trzaska Kontakt: Baranki.Krakow@szkolamontessori.com.pl Dla rodzin edukacji domowej, otwartych i szczerych. Grupa

Baranki – Kraków (Pleti)

Miejsce: centrum Krakowa Prowadzący: Agnieszka i Jan Pleti Kapłan: Ojciec Barnaba Olszewski Kontakt: Baranki.Brody@szkolamontessori.com.pl Dla rodzin z ed i sympatyków. Trzeci rok prowadzimy przygotowania dla

Baranki – Jamna, Rozdziele

Miejsce: Jamna | Rozdziele Prowadzący: Genowefa i Grzegorz Mittmann Kapłan: Ojciec Grzegorz Kluz z Jamnej Kontakt: baranki.jamna.rozdziele@szkolamontessori.com.pl Grupa prowadzona przez ojca Grzegorza Kluza oraz małżeństwo

Baranki – Kraków (Trojanowie)

Miejsce: Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy Redemptoryści – Kraków Prowadzący: Agata i Krzysztof Trojan Kapłan: o. Ireneusz Byczkiewicz CSsR Kontakt: baranki.krakow.trojanowie@szkolamontessori.com.pl Dla tych, którzy chcą

Baranki – Laski

Miejsce: Kościół rektorski w Laskach pw. Matki Bożej Anielskiej Prowadzący: Agnieszka i Tomasz Kondej, Małgorzata i Paweł Grabiec Kapłan: dk. Paweł Obrzut MS Kontakt: Baranki.Laski@szkolamontessori.com.pl

Baranki – Pszczyna

Parafia: Podwyższenia Krzyża Św. i M. B. Częstochowskiej w Pszczynie Prowadzący: Natalia i Przemek Góral Kapłan: ks. Marek Brewko Kontakt: baranki.pszczyna@szkolamontessori.com.pl Planowane terminy spotkań:17.10.202020-22.11.2020 wyjazd

Baranki – Katowice

Parafia: Przemienienia Pańskiego w Katowicach Prowadzący: Beata i Andrzej Bisok Kapłan: Ojciec Bartłomiej Sumara OP Kontakt: Baranki.Katowice@szkolamontessori.com.pl Do naszej grupy zapraszamy rodziny z Katowic i

Baranki – Warszawa (Włochy)

Parafia: Matki Bożej Saletyńskiej Prowadzący: Magda i Wojtek Wicher wraz z całą EKIPĄ Kapłan: Ksiądz Grzegorz Ozga Saletyn Kontakt: Baranki.WarszawaWlochy@szkolamontessori.com.pl Nasze grupy otwarte są: dla

Baranki – Brzezia Łąka

Parafia: Świętego Mikołaja w Brzeziej Łące Prowadzący: Katarzyna Petit, Magdalena Dyda Kapłan: Ksiądz Tomasz Płukarski Kontakt: baranki.brzezia.laka@szkolamontessori.com.pl Dla kogo? Dla wszystkich rodzin, które chcą na

Baranki – Korbielów

Parafia: Spotkania odbywać się będą przy klasztorze ojców Dominikanów w Korbielowie Prowadzący: Anna i Krzysztof Wolscy oraz Małgorzata i Michał Małeccy Kontakt: baranki.korbielow@szkolamontessori.com.pl Grupa została

Baranki – Katowice Dominikanie

Parafia: Dominikańska Parafia Przemienienia Pańskiego w Katowicach Prowadzący: Jola i Jakub Konarzewscy, Marysia i Dawid Chajec Kapłan: Ojciec Przemysław Ciesielski OP Kontakt: Baranki.KatowiceDominikanie@szkolamontessori.com.pl To grupa