spacer

Artystyczny spacer po Krakowie dla rodzin

„Sztuka rodzi się z wolności”

Maria Jarema

W dniu 18 czerwca 2019 r. na artystyczny spacer po Krakowie zapraszają Kasia i Szymon Niżegorodcew – rodzice 4 dzieci, w tym dwoje w edukacji domowej od 5 lat. Kasia jest artystką grafikiem a z zamiłowania fotografuje. Spontaniczna i kreatywna, zafascynowana człowiekiem jako unikalnym zjawiskiem. Współtworzy Grupę 13. Szymon jest prawnikiem o artystycznej wrażliwości i zamiłowaniach. Tak mówią o tym wydarzeniu:

Będziemy przechadzać się po świecie Awangardy. Przyglądniemy się twórczości – kobiety niezwykłej, odważnej i ciekawej! Będziemy się zastanawiać i odkrywać jaki to był czas, kto był jej bliski, kto ją inspirował, co wtedy się działo – nie tylko w Krakowie – ale też i na świecie. Będziemy smakować Jaremiankę zmysłowo: poprzez kolory, kształty i ….wodę z fontanny!

Miejmy nadzieję, że orzeźwieni, w końcu dotrzemy do 2 Okna Cafe – kawiarni na krakowskim Kazimierzu – miejsca poświęconego Marii Jaremie, stworzonego i prowadzonego przez potomków tej awangardowej artystki. Tu przeszłość spotyka się z współczesnością, przenikają się światy. Tu odetchniemy w przepięknym ogrodzie, wśród paproci kontemplując wypowiedziane kiedyś przez Jaremiankę słowa, że „sztuka rodzi się z wolności”.

Na Wydarzenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem; dorosłych, młodzież, no i oczywiście rodziny z dziećmi. Wiek dzieci według uznania rodziców, prosimy jednak wziąć pod uwagę, że do pokonania mamy ok. 3 km pieszo, to, ze odwiedzimy muzeum, oraz to, że dzieci mogą zmoczyć ubranie przy fontannie :). Bardzo prosimy rodziców o opiekę nad dziećmi w czasie spaceru:) – My jej nie zapewniamy.

Początek spaceru 18 czerwca 2019 r. godz. 11:00 pod Muzeum Narodowym w Krakowie (al. 3 maja 1). Koniec ok. 13:30.

Po spacerze, w ogrodzie, chętnie będziemy dalej rozmawiać o sztuce i edukacji. Zabierzcie kartę dużej rodziny!

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy do 16.06.2019 r.: szymon.nizegorodcew@gmail.com (przy zapisie prosimy podać ilość osób oraz wiek dzieci, oraz w temacie maila wpisać: spacer artystyczny)

Zapraszamy!

Udostępnij