akcjazonkile2

Akcja Żonkile

Uczniowie klasy 5 upamiętnili 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w projekcie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów była miłość: miłość rodzicielska, miłość do przyjaciół i miłość romantyczna. Celem organizatorów było podkreślenie ponadczasowych i uniwersalnych wartości, tj. empatii, wrażliwości na krzywdę i poświęcenia na rzecz potrzebujących. Uczestnicy projektu wykonali papierowe żonkile – symbol akcji, obejrzeli film edukacyjny „Będę pisać” i rozwiązywali zadania związane z kulturą żydowską. Nasza akcja była również formą sprzeciwu przeciwko wojnie i wszelkiej agresji, pamiętając słowa Mariana Turskiego: „Auschwitz nie spadło z nieba…”.