kaligrafia-glowne

Pierwsze warsztaty w nowej, krakowskiej przestrzeni

Ruszyliśmy z zajęciami w naszej nowej krakowskiej przestrzeni na Bandurskiego. Poza spotkaniami naszych licealistów z Open Space i LED rozpoczęliśmy pierwszy cykl Warsztatów Kaligrafii prowadzonych przez Dominikę Furgał. Bardzo się cieszymy, że zgłosiło się tak wielu miłośników pięknego pisania.

W poniedziałek zarówno mali, jak i duzi, niektórzy nawet całymi rodzinami przybyli na warsztaty i z ogromnym zaangażowaniem oddali się pięknej pracy nad literkami. Ponad 50 osób zostało podzielonych na cztery grupy w zależności od tego, jaki styl pisma wybrali. W przeważającej większości uczestnicy pracowali nad literą elementarzową. Jednak mamy grupę, w której rozpoczęto pracę nad innymi stylami pisma, takimi jak italika, uncjała czy kursywa angielska. 

Zdaniem naszej Dominiki, która na warsztatach dzieli się miłością do ręcznie pisanej litery: „Kaligrafia to nie tylko litery, to również wyjątkowi ludzie, którzy doceniają detale i dobre rzemiosło. Piękne litery potrafią kreować wyjątkowe chwile. Kaligrafia wnosi do naszej codzienności element medytacji, skupiamy się na poprawnej formie liter, uspokajamy myśli, odrywamy się od codziennego zgiełku. Pisanie angażuje zmysły, usprawnia myślenie, wpływa na naszą kreatywność i poczucie estetyki. Kaligrafia to idealny sposób na relaks, wyciszenie, ale także wyrażenie siebie w piękny, unikatowy sposób”.

Wiadomość dla wszystkich, którzy w tym cyklu nie uczestniczą, a chcieliby wziąć udział w takich zajęciach – proszę się nie martwić, kolejne Warsztaty Kaligrafii już planujemy i będziemy niebawem na nie zapraszać!

Udostępnij