Nauczyciele

Ewa Kaliszuk

Dyrektor, geograf, przyrodnik, dyrektor szkoły w Przyłękowie. "Od zawsze Świat mnie zachwycał, wciągał i pociągał do tego, aby iść, iść ciągle dalej, iść na spotkanie z Ludźmi, z nowymi wyzwaniami, iść po to, aby cieszyć się najmniejszymi nawet drobiazgami. A Najbliżsi dodają mi skrzydeł w tej niezwykłej wędrówce :)."

Adam Kaliszuk

Jestem nauczycielem w szkole (przyrody) i ...w przedszkolu (bardzo wielu rzeczy). Uczę dzieci, ale jednocześnie uczę się od dzieci. Mam nadzieję, że to się kiedyś zbilansuje...

Ania Goc

J. francuski. Lubię daleeekie podróże, szczególnie do krajów francusko-języcznych, ale najlepiej czuję się, widząc panoramę polskich gór. Teatr, kino i dobra książka to również mój sposób na relaks.

BARBARA SANETRA WANCZURA

Nauczyciel języka francuskiego z 20-letnim stażem. Zrealizowałam kilka międzynarodowych wymian młodzieży i wyjazdów turystycznych do Francji. Uczestniczyłam w wielu projektach unijnych we Francji, Włoszech i Austrii oraz akcjach letnich w Polsce i za granicą.
Otwierając językowe okno na świat, od dzieci i młodzieży ze szkoły w Przyłękowie uczę się wrażliwości i optymizmu w bliskości z naturą.

Beata Kamińska

Nauczanie przedszkolne. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim.

Kocham zwierzęta, mam w domu mini zoo: kota, dwa psy, chomika oraz świnkę morską. Uwielbiam obcowanie z przyrodą, spacery po lesie, górach i parku. Lubię poznawać nowych ludzi i zdobywać nowe doświadczenia. Jestem mamą 2 cudownych dzieci: Zuzi i Przemka.

Zuzanna Koprowska

Nauczyciel WF. Instruktor sportu i rekreacji, trener klubu sportowego MMS Dendysski. Od wielu lat zajmuje się szkoleniem narciarskim dzieci i młodzieży w klubach sportowych. Uwielbia pracę z dziećmi, szczególnie w połączeniu z nartami.

Zbyszek Dendys

Nauczyciel WF. Trener prowadzący klubu sportowego MMS Dendysski. Absolwent AWF Katowice, trener narciarstwa II stopnia. Z nartami związany jest całe życie, najpierw sam trenował, startował, wygrywał, później zaczął szkolić i to sukcesy jego podopiecznych cieszą go teraz najbardziej.

Sabina Bednarz

Uczę języka angielskiego w szkole i przedszkolu w Przyłękowie oraz prowadzę pracę własną w klasach 1-3.

Izabela Nowak-Zoń

Absolwentka psychologii w Warszawie i podyplomowych studiów z zakresu wychowania do życia w rodzinie. Mama Filipa i Matyldzi.  Słucha młodych ludzi, rozmawia z nimi i wspiera w trudnych chwilach.

W wolnych chwilach czyta i marzy o dalekich podróżach.

Marek Łopatka

Historia. Miłośnik historii i współczesnych obyczajów politycznych. Dziadek z długoletnim stażem nauczycielskim.

 

Karolina Malecka

Sztuka, plastyka. Kocham wolność - myśli, wyboru, twórczej wypowiedzi i każda formę działalności górskiej. Mama Mai. Istoty implikujacej we mnie nieograniczone pokłady uskrzydlającej miłości :-)

Jestem zawodowym międzynarodowym instruktorem narciarstwa.

Ukonczyłam Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.

Beata Biegun

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie o specjalności Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuję prowadząc zajęcia muzyczne w przedszkolu i w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej w Przyłękowie.

Kasia Biegun

Jestem logopedą (a czasem „Panią Logopedią" ;)) w szkołach Montessori (absolwentka Logopedii z audiologią na UMCS w Lublinie oraz Wczesnego wspomagania rozwoju dziecka na UP w Krakowie). Czuwam nad rozwojem mowy i funkcji słuchowych naszych uczniów oraz staram się doskonalić i korygować wszelkiego rodzaju nieprawidłowości komunikacji językowej. Prócz pracy z dziećmi pasjonują mnie nieplanowane wyprawy, muzyka i tradycje góralskie oraz świat zwierząt (mam 2 leniwe koty, wiecznie głodnego psa, 2 rozbrykane kozy, pomagam też doglądać pszczół).

Kamila Żyrek

Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i nauczycielką języka polskiego w Montessori Mountain Schools. Praca z dziećmi to moja wielka pasja. Poza tym uwielbiam czytać książki i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, najlepiej przy pysznej kawie w przytulnej kawiarni.

Barbara Błachut

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, pracownik sekretariatu w Montessori Mountain Schools, nauczyciel zajęć indywidualnych z języka polskiego i zajęć terapeutycznych. Miłośniczka literatury non-fiction i górskich wycieczek.

Magdalena Massalska

Jestem biologiem i w swojej pracy badam komórki szpiku kostnego w jednym z Instytutów naukowych w Warszawie. Odpoczywając chwilowo od pracy laboratoryjnej uczę biologii oraz eksperymentowania w szkole w Przyłękowie. Od zawsze niezaspokojona ciekawość świata pchała mnie w nowe miejsca i inspirowała do poznawania nowych ludzi. Bardzo lubię czuć wolność otwartej przestrzeni w górach i nad wodą. Nieustannie zadziwia mnie, ile ludzi dookoła się stara, aby suma dobra we wszechświecie była większa... Jestem mamą trzech wspaniałych chłopaków: Franka, Stasia i Janka.

Agnieszka Gardas

W 2000 roku ukończyłam Międzynarodową Szkołę Nauk Politycznych w Katowicach, która znacznie poszerzyła moje horyzonty. Z wyboru i pasji jako dyplomowany nauczyciel - wychowawca realizuję swoje powołanie obecnie w zerówce. Czy to na pracy własnej w sali czy w otoczeniu zieleni w Leśnym Przedszkolu staram się, aby dzieci znajdowały i odkrywały swoje pasje, a także czerpały radość z nauki nowych umiejętności. Nawet małe kroki naprzód moich Podopiecznych sprawiają mi ogromną radość, podobnie jak sezonowe odnawianie mebli i jazda na rowerze, całoroczne chodzenie po górach, codzienne czytanie i rozmowy z Najbliższymi.

Joanna Stopa

Nauczanie przedszkolne. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej o specjalności edukacja zintegrowana wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Wspólna praca i zabawa z dziećmi sprawiają mi ogromną radość. Lubię pomagać im odkrywać nowy świata. Wolny czas spędzam na szlakach górskich lub ścieżkach rowerowych.

Marcin Michulec - religia

Jestem absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie na Wydziale Teologicznym. Od 8 lat pracuję w katechezie w Żywcu oraz Przyłękowie.
Bardzo lubię podróżować, moje ulubione miasta to m.in.: Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław - lubię i morze i góry. Znajomi mówią, że jestem italofilem i mają rację :). Lubie poznawać Italię przez jej język, zabytki, kuchnię, architekturę i sztukę. Moim ulubionym fragmentem biblijnym jest tekst psalmu: "Boże, mój Boże, szukam Ciebie i pragnie Ciebie moja dusza, ciało moje tęskni za Tobą, jak zeschła ziemia łaknąca wody ... "(Ps 63,2)

PAULINA PROCHOWNIK

Z wykształcenia nauczyciel matematyki i informatyki. Bardzo lubię spędzać wolny czas na pieszych wędrówkach, ponieważ otaczająca przyroda sprawia, że czuje się wolna i mogę odpocząć. Uwielbiam również jazdę na rowerze, dobry film i książkę.

tel.: +48 33 445 45 33     e-mail: biuromms@szkolamontessori.com.pl design: Kajetan Mastela