Przyłęków

Szkoła Podstawowa w Przyłękowie

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. „

Mark Twain

Zapraszamy do szkoły będącej wyzwaniem dla wszystkich, uczniów, nauczycieli i rodziców. Wspólnie postaramy się stworzyć przestrzeń w której rzeczywiście można uczyć się pasją, szukać i rozwijać własne talenty.

Szkoła Montessori, otwarta dla dzieci z Przyłękowa, Świnnej, Żywca... To jest spełnienie planów Fundacji, od 2001 roku działającej na terenie żywiecczyzny. Miejsce, w którym uczniowie będą mogli pracować z pomocami dydaktycznymi, szukać odpowiedzi na intrygujące ich pytania i stawiać kolejne. Szkoła, w której nauczyciel pomaga wskazać kierunek działania, pomaga, ale nie wyręcza. Szkoła, w której będzie można rozwijać swoje pasje:

• historyczne,
  • literackie,
  • językowe,
  • przyrodnicze,
  • matematyczne,
  • oraz wiele innych.

Zespół nauczycieli z dużym doświadczeniem pracy montessoriańskiej, przyrodnicy – podróżnicy, instruktorzy narciarscy, z radością czekają na wspólne rozpoczęcie szkolnej przygody. Oczekujemy tylko jednego, aby każdy wniósł do szkoły swój zapał, chęć działania, pogodę ducha.

Zapraszamy do współpracy, do wspólnej „WYPRAWY", wszystkich, którym się chce działać, zadawać pytania, czytać, realizować własne projekty.

DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE:

8.00 - 10.15

PRACA WŁASNA. Nasz dzień rozpoczyna się o 8.00 pracą własną, która trwa codziennie do godziny 10.15. Dzieci pracują w 2 zespołach:  klasy 1-3 oraz klasy 4-6.  Każda grupa ma swoją pracownię Montessori. W czasie pracy własnej dzieci pod opieka nauczycieli  podejmują samodzielnie zadania z najrozmaitszych dziedzin wiedzy, dostosowane do ich wieku, zainteresowań oraz możliwości. Dzięki połączeniu w jednej grupie 3 roczników, uczniowie mają możliwość wspierania się nawzajem, inspirowania, dzielenia swoją wiedzą i pasjami. Uczą się odpowiedzialności za podjętą pracę, systematyczności i samodzielności. Dużo trudu wymaga od nich odpowiedzenie sobie na pytanie: co mnie interesuje??

10.15 - 10.30

mała przerwa przy wspólnym stole na małe co nieco:)

10.30 - 12.00

Zajęcia lekcyjne z podziałem na grupy wiekowe

12.00 - 12.45

Wspólna modlitwa całej szkoły, czas na posiłek i wspólne czytanie oraz niezależnie od pogody- wyjście do szkolnego ogrodu.

12.45 - 14.15

Zajęcia lekcyjne cd. oraz wf, muzyka...

14.15 - 14.45

Odbieranie dzieci do domu :)

DZIEŃ W PRZEDSZKOLU:

8.00 - 13.00

Praca własna, działania twórcze, plastyczne, ruchowe, j.angielski, muzyka, spacery i wyprawy :)

13.00 - 15.00

Zajęcia dla chętnych  "Mali Odkrywcy".
tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela