Krzyżówki

Szkoła i Przedszkole Montessori w Krzyżówkach

Krzyżówki, to maleńki przysiółek miejscowości Krzyżowa w Beskidzie Żywieckim. 8 lat temu, w miejsce zamkniętej przez gmine szkoły, otworzyliśmy szkołę, którą prowadzimy zajęcia metoda Marii Montessori. W szkole uczy sie kilkanaścioro dzieci w klasach 1-6.

W pracowni Montessori odbywaja się zajęcia pracy własnej dla wszystkich uczniów. Równolegle dzieci uczestniczą w lekcjach j. polskiego, matematyki, informatyki, historii, przyrody, religii, muzyki, plastyki oraz zajeciach z literatury.

W szkole organizujemy kawiarenki literackie, objazdy naukowe, wypady w góry, naukę jazdy na nartach, kilkudniowe wycieczki po Polsce i wiele spotkan z ciekawymi ludźmi, ktorzy sa częstymi gośćmi w naszej szkole.

Metoda Montessori przyciąga wielu studentów, nauczycieli i rodziców, ktorzy przyjeżdżaja aby popatrzeć, jak pracujemy. Latem, nasza Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli, zaprasza na Warsztaty Letnie, które skierowane sa szczegolnie dla ludzi chcących pogłebic swój warsztat pracy.

Od kilku lat przyjmujemy do naszej szkoły dzieci, których rodzice zdecydowali sie na edukację domową. Staramy się wspierać te rodziny organizujac dla dzieci i rodziców różnorodne warsztaty (artystyczne, ceramiczne, rzeźbiarskie, geograficzne, polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze, taneczne, fotograficzne, teatralne, a także z retoryki, diaporamy i j. angielskiego).

Od 3 lat prowadzimy tu także maleńkie, nieodpłatne przedszkole Montessori dla dzieci z naszej okolicy:

tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela