Kęty

unnamed.jpgFundacja Królowej Świętej Jadwigi pragnie poinformować o nowo powstającej, nieodpłatnej szkole podstawowej, którą otwiera od września 2018 w Kętach, przy ulicy Żwirki i Wigury 27. Szkoła ma uprawnienia szkół publicznych.

Szkoła ta będzie prowadzona metodą Marii Montessori, która pomaga dzieciom w rozpoznawaniu ich talentów i zainteresowań, wspiera ich rozwój oraz odpowiedzialność za podjęte zadania.

W szkole prowadzonej metodą Montessori, dzieci uczą się w grupach mieszanych wiekowo, co umożliwia współpracę i uczenie się od sobie nawzajem. Praca własna odbywa się w pracowaniach Montessori, które są przygotowane tak, aby odpowiadały na potrzeby rozwojowe dzieci. W każdej pracowni znajduje się odpowiednio przygotowany materiał z zakresu języka, matematyki, przyrody , ćwiczenia zmysłów, katechezy i innych dziedzin wiedzy, które interesują dzieci. Praca własna odbywa się w ciszy, z uszanowaniem potrzeb każdego dziecka.

Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z rodzicami, proponujemy spotkania wokół edukacji i wychowania, a także warsztaty związane z metodą Montessori. Pragniemy , aby szkoła stanowiła wsparcie dla rodziców i była jednością z zasadami i wartościami, wyznawanymi w domu. Nasi wychowawcy będą w ścisłym kontakcie z rodzicami, aby wspólnie pomagać naszym dzieciom we wzrastaniu.

Bardzo nam zależy, aby w szkole panowała ciepła, domowa atmosfera, jesteśmy otwarci na gości, których chętnie zapraszamy do naszego stołu.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach 8.00 - 13.30.

Codziennie w planie lekcji przewidujemy około 2-3 godzin pracy własnej, która jest podstawą metody Montessori i umożliwia indywidualny rozwój, zgodny z zainteresowaniami i etapem rozwojowym konkretnego dziecka, zajęcia muzyczne, artystyczne i kaligrafię. Zajęcia sportowe poprowadzą trenerzy narciarskiego Klubu Sportowego MMS Dendysski.

W nadchodzącym roku szkolnym planujemy otworzyć jedną grupę wiekową: klasę 1-3. W kolejnych latach szkoła rozwinie się do 3 grup: 1-3, 4-6 oraz 7-8.

Zapraszamy serdecznie!

Ola i Marcin Sawiccy

tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela