Warsztaty rysunku tuszem

Dzieci w wieku 10-13l.

(rozwijanie umiejętności posługiwania się tuszem)

DSCF3543.jpegDzień pierwszy:

Zajęcia przedpołudniowe – 1,5h – Sprawdzenie dyspozycji i sposobu wykorzystania techniki mokrej, rysunek kompozycji martwej natury.

Zajęcia popołudniowe – 2h – Prezentacja technik rysunku tuszem, warsztat i materiały. Rysunek prostej kompozycji, gry i zabawy rysunkowe.

Dzień drugi:

Zajęcia przedpołudniowe – 1,5h – Rysunek kompozycji martwej natury z podrysem rozwodnionym tuszem.

Zajęcia popołudniowe – 1,5h – Rysunek z natury al. prima.

Spotkanie wieczorne uczestnikami lub z rodzicami - omówienie prac uczestników i metodyki rysowania po warsztacie.

Dzień trzeci:

Zajęcia przedpołudniowe – 2h – Rysunek wybranego fragmentu kompozycji martwej natury.

Materiały rysunkowe do zabrania na warsztaty:

Papiery rysunkowe A3 i A2, podkładki do rysowania i „szczypki-krokodylki” do mocowania papieru, pojemniczek na wodę, słoiczek malutki zakręcany, pióra, patyki, pędzle, tusze.

Dzieci w wieku 13-18l.

(rozwijanie wrażliwości na zapis i interpretację rysunkową)

DSCF3514.jpegDzień pierwszy:

Zajęcia przedpołudniowe – 1,5h – Sprawdzenie dyspozycji i sposobu widzenia zjawisk, rysunek kompozycji martwej natury.

Zajęcia popołudniowe – 2h – Prezentacja technik rysunku, cechy narzędzi, warsztat i materiały. Rysunek narzędziowy, synteza rysunkowa, rysunek prostego przedmiotu.

Dzień drugi:

Zajęcia przedpołudniowe – 2h – Rysunek kompozycji martwej natury z podkreśleniem interpretacji formy.

Zajęcia popołudniowe – 2h – Rysunek klasyczny kompozycji martwej natury studyjny.

Dzień trzeci:

Zajęcia przedpołudniowe – 2h – Rysunek martwej natury dowolny.

Materiały rysunkowe do zabrania na warsztaty:

tel.: +48 33 445 45 33     e-mail: biuromms@szkolamontessori.com.pl design: Kajetan Mastela