Marcin Sawicki

Od 1993 roku prowadzi i zarządza niepubliczymi szkołami podstawowymi i przedszkolami, do 2001 w Warszawie, od 2001 w Koszarawie Bystrej i Krzyżówkach. Napisał i koordynował projekty "Uczę w Europie" w roku 1999. Napisał i koordynował projekt "Mała dobra szkoła" realizowanym przy współpracy Departamentu Strategii MEN w roku 2001. Napisał i realizował projekt "Cudze znajcie, swoje znajcie" w roku 2002. Wspierał młode osoby z terenów Koszarawy w pisaniu projektów programu "Młodzież". W roku 1994 napisał statut, współorganizował i był pierwszym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Montessori. W latach 1991-1993 brał udział i ukończył polsko - niemiecki kurs montessori, posiada dyplom Miedzynarodowego Stowarzyszenia Montessori (AMI). W latach 1993 i 1994 współorganizował dni otwarte metody montessori na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 2001 uruchomił i prowadzi do dzisiaj, zamykaną przez gminę szkołe w Koszarawie Bystrej, od 2004 także w Krzyżówkach. Opracował skuteczny mechanizm utrzymania małych szkół wiejskich i zapewnienia im jak najwyższego poziomu. W latach 2006 i 2007 organizował wyjazdy seminaryjne dla nauczycieli małych szkół wiejskich do szkół w Kolonii w Niemczech. W latach 2010 – 2011 współtworzył i pracował w pierwszej szkole w Krakowie prowadzonej według zasad pedagogiki Marii Montessori.

Ola Sawicka

Odkąd pamietam byłam blisko dzieci. To moja wielka pasja, którą poparłam studiami pedagogicznymi na UW, Kursem Montessori AMI w Kolonii oraz studiami na Uniwersytecie w Amsterdamie. Jednak moim największym doświadczeniem i radością jest wychowanie 7 dzieci oraz wiele, wiele lat pracy w szkołach Montessori w Warszawie, Krakowie i naszych górach. Fascynuje mnie rownież wspieranie rodzin z edukacji domowej, zwłaszcza w przygotowaniach do I Komunii Św. oraz tworzenie nowych inicjatyw edukacyjnych, które umożliwiają dzieciom i młodzieży rozwijanie ich pasji i talentów.

tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela