Pierwsze kroki w Metodzie Montessori

• DSCF4566.jpegNa warsztaty zapraszamy nauczycieli, rodziców i wszystkich tych, którzy chcą wykorzystać metodę Montessori w swojej pracy z dziećmi

• Tematem warsztatów będzie wczesna edukacja dziecka z wykorzystaniem Metody Montessori. Poruszymy na nich następujące zagadnienia:

- Wprowadzenie do czytania. Od czego zacząć przygodę z czytaniem? W jaki sposób stworzyć dziecku dobre warunki  do samodzielnej lektury? Jak motywować do czytania? Po jakie materiały sięgać?

- Wprowadzenie do pisania. Jak przygotować dziecko do pisania? W jaki sposób ćwiczyć rękę? Czym pisać? Jak przejść od litery, głoski, słowa aż do zdania? Po jakie materiały sięgać? Tworzenie plakatów i książeczek. Pomysły na ubogacenie słownictwa. Słuchanie i mówienie- jak ćwiczyć uważność?

- Wprowadzenie cyfr i liczb. Pierwsze działania na liczbach (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, porównywanie liczb, rozpoznawanie liczb parzystych i nieparzystych). Pomysły na wprowadzenie kalendarza i zegara.

- Wprowadzanie poszczególnych zagadnień będzie się opierać na pracy z pomocami zarówno  montessoriańskimi, jak i tymi stworzonymi przez nas.

• Termin: 11 – 12 stycznia 2019

piątek od godz. 16.00 do godz. 19.00

sobota od godz. 9.00 do godz. 18.00

• Miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Żywcu – Kolebach, ul. Pod Łyską 36