Językowe warsztaty Montessori

• unnamed.jpgNa warsztaty zapraszam nauczycieli, rodziców uczących dzieci w domu, studentów…

• Na warsztatach poruszę następujące zagadnienia:

Czytanie/rozumienie tekstu. W jaki sposób stworzyć dziecku dobre warunki do czytania, po które teksty sięgać, jak przygotowywać teksty, które pomogą nam sprawdzić, czy dzieci czytają ze zrozumieniem.

Pisanie. Jak łączyć pisanie z codziennym życiem? List, opis, opowiadanie z dialogiem, sprawozdanie, kartka z pamiętnika, streszczenie, przepis.

Mówienie. Jak rozwijać w dziecku umiejętność posługiwania się słowem mówionym. Rola opowieści w edukacji.

Elementy gramatyki (części mowy, analiza zdania pojedynczego, słowotwórstwo).

Pomysły na wzbogacanie słownictwa.

Przedstawię również Czwartą Wielką Lekcję, która dotyczy powstania pisma i alfabetu oraz przykładowe materiały, które mogą stanowić jej rozwinięcie.

• Termin: 11-12.05.2018

piątek od godz. 16.00 do godz. 19.00

sobota od godz. 9.00 do godz. 18.00

• Miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Żywcu – Kolebach, ul. Pod Łyską 36