Szkolny Puchar GOT

Zdobycie góry nie ma znaczenia bez świadomości człowieka. Przy tym wypróbowuje i kształci postawy indywidualne i społeczne, jest jednym ze sposobów uczenia się przyjaźni, zasad rywalizacji. A te cechy mają wartość społeczną, wszyscy przecież żyjemy w społeczeństwie.

Andrzej Zawada

Proponujemy zdrową rywalizację. Jak wśród himalaistów, od których kiedyś nie wymagano zdjęć ze szczytu, bo wystarczało ich słowo, że szczyt zdobyli. My będziemy zdobywać punkty na Górską Odznakę Turystyczną w następujących kategoriach:

Odznaki Got.JPG

- uczniowie szkół podstawowych
- uczniowie gimnazjum
- uczniowie szkoły podstawowej Edukacji Domowej
- uczniowie gimnazjum ED
- uczniowie liceum ED
- rodzice naszych uczniów
- nauczyciele naszych szkół

Odznaki zdobywamy zgodnie z ogólnymi zasadami GOT. W klasyfikacji uwzględniamy punkty zdobyte w okresie od 1 czerwca danego roku kalendarzowego do ostatniego dnia maja roku następnego (1.06.2015 – 31.05.2016). Nasze górskie wycieczki w czasie zielonej szkoły lub wakacyjne obozy wędrowne będą świetną okazją do poznania nowych miejsc, a przy okazji...

Podsumowanie i wręczenie zdobytych odznak będzie miało miejsce przy naprawdę górskiej okazji pod koniec roku szkolnego.

Historia systemu odznak górskich w linku.

tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela