Klasy LO Montessori

DSCF3702.jpegStworzylismy Liceum Montessori w ramach nowej wizji funkcjonowania opartego na Klasach  Montessori działających  w dużych miastach, w ścisłej współpracy z zespołem tutorów i zespołem osób i instytucji dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniami.

W roku szkolnym 2017/18 otworzyliśmy 5 Klas Montessori w Warszawie, Krakowie, Katowicach oraz Wrocławiu.

Planujemy

Stworzyć zespół stałych przeszkolonych 5-6 tutorów, prowadzących 12-15 klas Montessori, w największych ośrodkach,  z których pochodzą nasi uczniowie: w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu, w ramach których będzie się uczyło 200 uczniów. Zorganizować sieć instytucji, osób, przedsiębiorców dzielących się swoim czasem i doświadczeniem i współpracujących ze szkołą. Stworzyć bazę i procedurę korzystania z niej, w ramach której będzie można łączyć zainteresowanych uczniów z osobami chętnymi do udostępnienia wiedzy.

Działać w oparciu metodę lean startup, analizując w krótkich okresach efekty i zasadność każdego z wprowadzanych rozwiązań i pomysłów.

Mieć dopracowany stabilny model finansowanie i bilansowania przedsięwzięcia.

Marzy nam się, aby...

Klasy Montessori cieszyły się dużym zainteresowaniem i wymagały wysiłku ze strony aplikujących w celu dostania się do nich, aby zespół naszych tutorów stworzył własny system szkolenia i przygotowania kandydatów na nauczycieli w klasach Montessori LO, powstała społeczność, zbudowana przez uczniów, absolwentów, rodziców, sympatyków, nauczycieli dzieląca się doświadczeniami związanymi ze swoimi pasjami i zainteresowaniami.

tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela